Reklama

Skąd smród nad Bełchatowem? Kolejna spółka wydała oświadczenie

Opublikowano:
Autor:

Skąd smród nad Bełchatowem?  Kolejna spółka wydała oświadczenie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony poniedziałek 17 września, nad Bełchatowem unosił się nieprzyjemny zapach - reakcja spółki WOD-KAN, która w opinii publicznej jest winowajcą uciążliwości odorowych, była natychmiastowa. Zarząd spółki wydał oświadczenie, w którym wskazał przyczynę kłopotliwego zapachu (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W poniedziałkowym oświadczeniu "WOD - KAN -u" możemy przeczytać między innymi, że:

Zapach bez wątpliwości jest charakterystyczny dla rozkładających się odpadów komunalnych i pochodzi z ul. Przemysłowej i jest potęgowany dymem z komina ze spalarni odpadów medycznych, co potwierdzili w terenie pracownicy spółki „WOD. – KAN.”

W związku z tym, że spółka ECO - ABC zajmująca się unieszkodliwianie odpadów medycznych, poczuła się adresatem oświadczenia "WOD. -KAN-u". wydała swoje stanowisko w sprawie uciążliwości odorowych. W piśmie, które do naszej redakcji dotarło wczoraj czytamy:

W związku z pojawiającymi się w bełchatowskich mediach informacjami o uciążliwych zapachach pochodzących jakoby z naszej instalacji zawiadamiamy, że jest to nieprawda.

Dowodem wykluczającym przypisywane naszej firmie rozprzestrzenianie nieprzyjemnych zapachów jest obowiązujący w ECO-ABC reżim technologiczny, a w szczególności bezwzględne przestrzeganie temp. 1100°C . Parametry te są rejestrowane w sposób stały (monitoring ciągły) i weryfikowane przez instytucje do tego upoważnione.

Rozpowszechnianie nieprawdziwej informacji jest próbą wprowadzenia mieszkańców w błąd. Źródło problemu odorów (nieprzyjemnych zapachów) zostało określone kilka lat temu, a jego rozwiązanie wymaga środków i dyscypliny realizacji.

Z punktu widzenia mieszkańców miasta właściwszym będzie przyspieszenie rozwiązania problemu, a nie próba obarczenia nim innych, zwłaszcza tych – jak nasza firma - pozostających bez winy. Społeczność Bełchatowa reprezentuje wysoką kulturę techniczną i nie da sobie wmówić nieprawdy. Z naszej strony uważamy za bardzo ważne stosowanie prostej zasady: aby lepiej i czyściej żyć, trzeba edukować.

Szanowni Państwo, w ECO-ABC stosujemy zasadę otwartych drzwi. Zapraszamy szkoły i mieszkańców do zapoznania się z instalacją, przyjdźcie do nas, zobaczcie i przekonajcie się, że źródłem nieprzyjemnych zapachów nie jest nasza działalność.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE