Reklama

Siedmiu członków Greenpeace w areszcie. Pozostali aktywiści na kominie chłodni planują kolejne działania

Opublikowano:
Autor:

Siedmiu członków Greenpeace w areszcie. Pozostali aktywiści na kominie chłodni planują kolejne działania - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Akcja Greenpeace'u trwa. Wczoraj późnym popołudniem siedem osób wspierających wspinaczy podczas wchodzenia na chłodnię zostało zatrzymanych przez policję. Wszyscy, którzy trafili do aresztu to obcokrajowcy. Wśród trzech kobiet i czterech mężczyzn są obywatele Węgier, Chorwacji i Szwajcarii. Dziś w bełchatowskiej komendzie zostaną przesłuchani i najprawdopodobniej usłyszą zarzuty. Akcja aktywistów dalej jednak trwa, bo na chłodni nadal przebywa co najmniej sześć osób.

Pierwszych zatrzymań aktywistów policja dokonała wczoraj około godziny 17.00.

- Te siedem osób oddało się w ręce policji dobrowolnie, zeszły z obiektu po rozmowach z policyjnymi negocjatorami – mówi Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie

Siódemka aktywistów Greenpeace trafiła do policyjnego aresztu. Dziś w obecności tłumacza, w bełchatowskiej komendzie zostaną przeprowadzone przesłuchania zatrzymanych i wszystko wskazuje na to, że już dziś zostaną im postawiony zarzut z art. 193 kodeksu karnego. Mówiąc najogólniej chodzi o naruszenie miru domowego.

Jak mówi Ewelina Maciejewska zostały też powiadomione poszczególne ambasady państw, z których pochodzą aktywiści.

Do czasu zakończenia akcji spółka PGE GiEK S.A nie komentuje sprawy. Ciągle nie wiadomo w jaki sposób udało się kilkunastoosobowej grupie aktywistów dostać na teren Elektrowni Bełchatów, pewne jest jedno – blisko połowa z nich ciągle przebywa na chłodni. Z umieszczonej na oficjalnym fun page Greenpeace relacji wynika, że na godziny około południowe zaplanowana została akcja wywieszania na szczycie chłodni stu flag.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE