Reklama

Sanepid przebadał sieć wodociągową na terenie kopalni. Wydano zalecenia dla mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Sanepid przebadał sieć wodociągową na terenie kopalni. Wydano zalecenia dla mieszkańców  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie zalecił mieszkańcom gminy Kleszczów gotowanie wody pobieranej z siec wodociągowej, która obsługiwana jest przez ujęcie wody Piaski na terenie KWB Bełchatów. W przebadanych próbkach wody stwierdzono podwyższoną wartość mikroorganizmów.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował o zanieczyszczonej wodzie z wodociągu KWB Piaski. Próbki pobrane z ujęcia wody Piaski, które obsługiwane jest przez bełchatowską kopalnię, wykazały podwyższoną wartość mikroorganizmów. Sanepid zalecił mieszkańcom przegotowywanie wody.

- Mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne osób korzystających z wody z ww. sieci wodociągowej wskazane jest, aby wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do 2 lat, oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością należy gotować przez min. 2 minuty – poinformował Sanepid w Bełchatowie.

Z kopalnianego wodociągu korzystają mieszkańcy takich miejscowości jak m.in. Piaski, Stefanowizna, Czyżów oraz Ruszczyn. Sanepid zapewnił jednocześnie, że mikroorganizmy, które stwierdzono w wodzie nie stanowią istotnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE