Reklama

Są chętni do budowy dworca w Bełchatowie. Teraz jest za mało pieniędzy...

Opublikowano:
Autor:

Są chętni do budowy dworca w Bełchatowie. Teraz jest za mało pieniędzy... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Są chętni do budowania dworca, czy jednak oznacza to prostą drogę do jego powstania? Nie do końca, bo oferty, które wpłynęły do Urzędu Miasta znacznie przewyższają budżet, który został zapisany na tę inwestycję.

Przypomnijmy, pierwszy przetarg na budowę dworca został ogłoszony w połowie grudnia zeszłego roku. Unieważniono go, bo żadna firma nie zgłosiła swojej oferty. Urząd miasta rozpisał więc kolejne postępowanie. Na oferty czekano do 12 lutego, w miniony czwartek odbyło się ich otwarcie. Tym razem można mówić o zainteresowaniu, choć do hura-optymizmu daleko. Dlaczego? Bo obie znacząco przewyższają kwotę, jaka była zabezpieczona na realizację tej inwestycji.

UM chciał wybudować pasywny budynek dworca za nieco ponad 8 milionów złotych. Najtańsza z otwartych właśnie ofert, łowickiego konsorcjum "Eco - Therm" opiewa na prawie 10, druga z nich, z bełchatowskiego BINŻu na blisko 11,5 miliona. Brakuje i to sporo... Czy w tej sytuacji zostanie wybrany wykonawca? Dla władz miasta, to twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony, terminy niebawem zaczną gonić, a przecież inwestycja ma unijne dofinansowanie, które w przypadku opóźnień może przepaść. Z drugiej strony znalezienie kolejnych 2 milionów w budżecie miasta, by dołożyć do budowy, to wyzwanie, nawet biorąc pod uwagę dwuletnią perspektywę powstawania tej inwestycji. Na razie w magistracie nikt radykalnie nie przesądza o decyzji, te mają zapaść w perspektywie najbliższego miesiąca.

- Musimy rozmawiać z radnymi czy dopłacamy i jeśli tak, to z czego. Wiadomo, żeby znaleźć pieniądze w budżecie, to będzie je trzeba przesunąć z innych pozycji. Jeśli się to uda dopiero wtedy będziemy mogli podpisać umowę. Liczę, że już w marcu podejmiemy decyzję - mówił nam Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE