Reklama

Reklama

Rząd znosi obostrzenia. Padła konkretna data

Opublikowano:
Autor:

Rząd znosi obostrzenia. Padła konkretna data - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas konferencji, w środę 23 lutego Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Zdrowia, Adamem Niedzielskim poinformowali o zmianach w strategii walki z pandemią. Czeka nas luzowanie obostrzeń — co dokładnie się zmienia?

Reklama

Zdaniem rządu, nadszedł czas na luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W trakcie konferencji, która odbyła się w środę 23 lutego premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o planowanych zmianach w reżimie sanitarnym.

- Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Luzowanie obostrzeń. Co zmienia się 1 marca?

Jak mówił premier Mateusz Morawiecki, rząd zdecydował o zniesieniu większości obostrzeń — chodzi jednak o te, które dotyczyły gospodarki. Od 1 marca przestaje więc obowiązywać limit 30 proc. obłożenia w hotelach, restauracjach, kinach, obiektach sakralnych i sportowych. Znika też limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych w sklepach, muzeach, galeriach sztuki czy bibliotekach. Nie będzie też obowiązywało ograniczenie do 100 liczby osób, mogących brać udział w zgromadzeniach czy uroczystościach. Otwarte będą mogły być kluby i dyskoteki. Na stałe wróci też nauka stacjonarna.

Rząd zdejmuje obostrzenia. Co z maseczkami?

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Adama Niedzielskiego, ekipa rządząca nie zdecydowała o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach. Szef resortu zdrowia, zapytany podczas konferencji o ewentualne zniesienie nakazu zasłaniania ust i nosa powiedział:

- Nie podam dokładnej daty, ale obserwując trendy, będziemy podejmować decyzje. Najpewniej w perspektywie dwóch tygodni – zapowiedział Adam Niedzielski.

Poza obowiązkowymi maseczkami wciąż będzie obowiązywała izolacja dla osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy