Reklama

Ruszyły dotacje do fotowoltaiki

Opublikowano:
Autor:

Ruszyły dotacje do fotowoltaiki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nawet 5 tys. złotych dotacji będzie można uzyskać w ramach zapowiadanego przez rząd programu „Mój prąd”. Chodzi o dopłaty do montażu nowych instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych. Budżet programu to miliard złotych, co oznacza, że skorzysta z niego 200 tys. domostw. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił szczegóły programu i planowany termin naboru wniosków.

Zgodnie z opublikowaną w czwartek, 25 lipca, informacją NFOŚiGW dofinansowanie do paneli słonecznych w ramach programu „Mój prąd” będzie przysługiwać w przypadku, za wnioskodawca za ich instalację zapłaci po 23 lipca 2019 roku. Co ważne , liczyć ma się nie tyle sama data faktury, ile dzień jej opłacenia.

Dotacja w wysokości do 5 tys. zł (nie więcej jednak niż 50 proc. kosztów całej instalacji) będzie wypłacana na podstawie:

  • wniosku o dofinansowanie,
  • faktur za zakup i montaż instalacji (nawet z datą sprzed 23 lipca),
  • dowodu opłacenia faktury (musi mieć datę po 23 lipca)
  • dokumentu potwierdzającego instalację licznika dwukierunkowego przez dystrybutora wraz z danymi identyfikacyjnymi konkretnej umowy kompleksowej na zakup i dystrybucję energii elektrycznej.
Wzór wniosku nie jest jeszcze dostępny, ale zostanie opublikowany przez NFOŚiGW najpóźniej w chwili startu naboru wniosków o dofinansowanie, a właściwie refundację do 5 tys. zł kosztów instalacji PV.

NFOŚiGW wyjaśnił ponadto, że aby otrzymać dofinansowanie, „projekt nie może zostać zakończony (instalacja przyłączona przez OSD) przed ogłoszeniem naboru, natomiast projekt musi być zakończony na moment składania wniosku o dofinansowanie. To znaczy wnioski mogą być składane po zakupie i montażu instalacji PV, podpisaniu umowy dwustronnej z dystrybutorem energii i zainstalowaniu licznika dwukierunkowego (co jest równoznaczne z zakończeniem inwestycji)".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE