Reklama

Ruszyło przyjmowanie papierowych wniosków 500+. Jak sytuacja wygląda w Bełchatowie?

Opublikowano:
Autor:

Ruszyło przyjmowanie papierowych wniosków 500+. Jak sytuacja wygląda w Bełchatowie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowianie, którzy jeszcze nie złożyli internetowego wniosku o rozszerzone 500 plus, mogą to teraz zrobić także w formie papierowej. Przyjmowanie dokumentów ruszyło wczoraj, a w naszym mieście realizowane jest przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wniosek można złożyć w siedzibie głównej MOPSu przy ulicy Dąbrowskiego, a także w punkcie przy ul. Faustyny Kowalskiej.

Jak informują miejscy urzędnicy z wypłatą 500+ bełchatowski MOPS ruszył już dwa tygodnie temu. Przelewy trafiły do ponad tysiąca osób, kolejne czekają na zatwierdzenie. Przez pierwszy miesiąc, kiedy to rządowy program został rozszerzony, do bełchatowskiego MOPS-u internetowo wpłynęło blisko 5 tys. wniosków. Wczoraj, 1 sierpnia, kiedy ruszyła „papierowa” wersja przyjmowania dokumentów, z takiej możliwości skorzystało blisko 200 osób. Obsługa realizowana jest jednak płynnie, nie tworzą się żadne kolejki.

Papierowe wnioski są do pobrania ze strony internetowej MOPS-u. Wypełnione trzeba złożyć w siedzibie głównej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2 bądź w punkcie, który mieści się przy ul. św. Faustyny Kowalskiej 9 (budynek spółki WOD.-KAN.). Dokumenty można także wysłać, na adres MOPS-u, za pośrednictwem poczty. Cały czas przyjmowane są również wnioski elektroniczne. W tym przypadku trzeba skorzystać z portalu Emp@tia, PUE ZUS bądź bankowości elektronicznej.

Nie ma granicznego terminu, do którego trzeba złożyć wniosek o rozszerzone 500 plus. Trzeba jednak pamiętać, że ci którzy prześlą dokumenty do końca września otrzymają wyrównanie świadczenia za lipiec i sierpień. Jeśli wniosek będzie złożony później, wypłacanie 500+ zacznie się dopiero od tego miesiąca – bez wyrównania od lipca.

Zasady rządowego programu 500+ zmieniły się 1 lipca. Teraz, niezależnie od dochodu, świadczenie wypłacane jest również na pierwsze dziecko w rodzinie. Wcześniej „pierworodniakom” przysługiwało ono wyłącznie, gdy zarobki rodziny nie przekraczały 800 zł netto lub 1200 zł, kiedy wychowuje się dziecko niepełnosprawne.

Dzięki rozszerzeniu programu 500 plus liczba dzieci, na które można pobierać świadczenie, wzrosła w Bełchatowie o ponad połowę. Wcześniej było ich nieco ponad 5 tys., teraz jest ponad 10 tys.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE