Reklama

Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Sprawdź jakie projekty są do wyboru

Opublikowano:
Autor:

Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim.  Sprawdź jakie projekty są do wyboru - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Bełchatowianie już po raz szósty wybiorą projekty, które ich zdaniem warte są realizacji. Wybierać jest w czym, bo łącznie wśród tzw. „miękkich” i „twardych” propozycji są 34 pomysły.

Wzorem lat ubiegłych do rozdysponowania jest 1,5 mln złotych – 1,4 mln na tzw. projekty twarde (np. remonty, modernizacje ulic i chodników, parkingi, place zabaw czy tężnie) i 100 tys. na projekty miękkie (np. imprezy kulturalne czy projekty zdrowotne i edukacyjne).

- Spośród wszystkich zgłoszonych do tegorocznej edycji 49 propozycji, pod głosowanie poddanych zostały 34. 13 projektów odrzucono, ponieważ nie spełniały wymogów merytorycznych, natomiast 4 projekty zostały połączone ze względu na zbliżone propozycje. Ostatecznie bełchatowianie wybierają spośród 9 projektów miękkich i 25 twardych – informują urzędnicy

Wśród tych inwestycyjnych pomysłów, czyli w projektach „twardych” przodują pomysły nowych placów zabaw, siłowni zewnętrznych, miejsc rekreacji, boisk sportowych, parkingów, remontów dróg osiedlowych. Nie brakuje także innowacyjnych pomysłów, a wśród nich propozycje inteligentnych ławek solarnych, parku dla psów. Bełchatowianie chcą też kolejnych, trzech tężni solankowych na terenie miasta.

Jeśli chodzi o projekty „miękkie” to te skupiają się wokół inicjatyw kulturalno-sportowych, edukacyjnych i działań prozdrowotnych. Listę wszystkich zgłoszonych pomysłów znaleźć można TUTAJ i stronie poświęconej budżetowi obywatelskiemu - www.decydujemy.belchatow.pl. Tam też można zapoznać się z zasadami głosowania i oddać swój głos.

- Głosować może każdy mieszkaniec Bełchatowa, który najpóźniej w dniu głosowania ukończył 16 lat. Głosy można oddawać wyłącznie drogą elektroniczną. Dodatkowo w Urzędzie Miasta Bełchatowa zostało uruchomione stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu, aby swój głos mogły oddać także osoby, które nie posiadają dostępu do tego rodzaju sprzętu. Głosowanie zakończy się 18 września o godz. 15.30, a jego wyniki poznamy 1 października – wyjaśniają urzędnicy z magistartu

WAŻNE: Głosować można tylko 1 raz poprzez postawienie znaku X przy maksymalnie trzech wybranych projektach miękkich i trzech twardych na formularzu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE