Reklama

Ruszył nabór do bełchatowskich przedszkoli. Sprawdź na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski

Opublikowano:
Autor:

Ruszył nabór do bełchatowskich przedszkoli. Sprawdź na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozpoczyna się rekrutacja do dziewięciu publicznych, miejskich przedszkoli. W pierwszej kolejności deklaracje do placówek składają rodzice dzieci, które już korzystają z nauki, jest na to czas do 26 stycznia. Z kolei za kilkanaście dni ruszy nabór dla maluchów, które dopiero rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem. Czas na przyjęcie podań upływa z dniem 2 marca.

To ile będzie miejsc będzie dla tych najmłodszych dzieci będzie wiadomo na koniec stycznia, kiedy dyrektorzy placówek określą, na podstawie złożonych deklaracji ile dzieci ze starszych roczników będzie kontynuować naukę w przedszkolach.

- W tym roku nieco wcześniej niż zwykle ruszamy z naborem przedszkolaków. Wszystko po to, aby jak najwcześniej wiedzieć czy jest potrzeba utworzenia dodatkowych oddziałów. Po zebraniu deklaracji od obecnych wychowanków będziemy mieć bowiem klarowną wiedzę, co do ilości wolnych miejsc dla nowych podopiecznych. Wówczas ruszy kolejny etap rekrutacji – mówi Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Bełchatowa. (źródło: www.belchatow.pl)

A ten potrwa od 5 lutego do 2 marca. Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczna rekrutacja będzie dwuetapowa. Najłatwiej o miejsce będzie dla dzieci pochodzących z rodzin gdzie występuje niepełnosprawność, rodzin wielodzietnych, objętych pieczą zastępczą i maluchom wychowywanym przez samotnych rodziców. Jeśli okaże się, że chętnych jest więcej niż miejsc w przedszkolach dojdzie do drugiego etapu rekrutacji. W tym przypadku komisje będą w wyborze stosować tzw. kryteria lokalne (czyli określone przez samorządy). W tej sytuacji pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci, których oboje rodzice są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym lub prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą.

Ponadto komisje rekrutacyjne będą brały pod uwagę: miejsce zamieszkania (pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci zamieszkałe w odległości do 3 kilometrów od placówki), fakt czy starsze rodzeństwo już do danej placówki uczęszczało.

Urzędnicy z bełchatowskiego magistratu zwracają uwagę na to, by wniosek złożony do przedszkola był kompletny we wszystkie stosowne zaświadczenia potwierdzające określone kryteria.

Listy zakwalifikowanych małych kandydatów zostaną ogłoszone w połowie marca. W tej chwili z opieki i nauki w ponad sześćdziesięciu oddziałach w dziewięciu przedszkolach korzysta niespełna tysiąc czterysta dzieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE