Reklama

Reklama

Ruszają prace nad budżetem Bełchatowa na 2019 rok. Każdy może zgłosić swoje pomysły

Opublikowano: śr, 29 sie 2018 08:17
Autor:

Ruszają prace nad budżetem Bełchatowa na 2019 rok. Każdy może zgłosić swoje pomysły - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miejscy urzędnicy ruszają z pracami nad przyszłorocznym budżetem - do tego najważniejszego finansowego dokumentu naszego miasta swoje propozycje mogą zgłaszać nie tylko jednostki budżetowe i radni, ale także bełchatowianie. I jak pokazują doświadczenia minionych lat chętnie z tej możliwości korzystają.

Reklama

Rokrocznie od mieszkańców spływa bowiem blisko sto propozycji.

- Najczęściej dotyczą one remontów dróg i chodników, nowych miejsc parkingowych czy budowy placów zabaw - informują miejscy urzędnicy

Na propozycje bełchatowian urząd czeka do 1 października. To termin nieprzekraczalny, wnioski, które wpłyną po tej dacie, nie będą rozpatrywane. Ten sam termin dotyczy jednostek budżetowych Bełchatowa, instytucji kultury oraz osób prawnych.

- Później wszystkie złożone propozycje zostaną przeanalizowane i ocenione pod kątem finansowym możliwości ich realizacji. Priorytetowo traktowane będą zadania zawarte w Strategii Rozwoju Miasta Bełchatowa na lata 2015-2022 oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej - zaznacza Urząd Miasta

Na wsparcie finansowe swoich pomysłów mogą także liczyć stowarzyszenia i organizacje. One z kolei mogą przedstawiać oferty dotyczące realizacji zadań publicznych. Zespół ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi będzie na nie czekać przez 21 dni od ogłoszenia przez prezydenta Bełchatowa otwartego konkursu ofert.

Zgodnie z założeniami projekt budżetu na 2019 rok do 15 listopada ma trafić do miejskich radnych i Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Szczegółowe założenia i wytyczne do projektu budżetu Bełchatowa na 2019 rok oraz do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Bełchatowa można znaleźć TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Xyz

    w niektórych miejscach przydalo by sie ponowne pomalowanie pasow jezdni, przejsc dla pieszych itp.

  • 3 lata temu | ocena +2 / -2

    Miasto

    Powinien być link do wniosku on-line dla mieszkańców. Powinno się zgłaszać takie wnioski przez internet a nie pisemnie. Większości nie chce się ruszyć tyłka do urzędu ( mnie też).