Reklama

Reklama

Oddali hołd zmarłemu strażakowi w nietypowy sposób. Święto druhów w Dąbrowie Rusieckiej [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie Rusieckiej działa już od 75 lat. Z tej okazji w gminie Rusiec odbył się uroczysty jubileusz, podczas którego m.in. przekazano jednostce nowy wóz bojowy.

Reklama

Uroczystości z okazji jubileuszu powstania OSP Dąbrowa Rusiecka odbyły się na placu przy jednostce. Podczas wydarzenia druhom przekazany został nowy wóz bojowy. Wręczono również medale i odznaczenia. W wydarzeniu udział wzięli strażacy z 30 jednostek, również spoza naszego powiatu.

Najpierw druhowie z OSP zebrali się na stacji paliw w Wincentowie, skąd przejechali na parking przy strażnicy w Dąbrowie Rusieckiej. Następnie nastąpił przemarsz uczestników uroczystości oraz polowa msza święta.

Podczas uroczystości jubileuszowych Jan Ryś, Prezes Honorowy Zarządu, Wojewódzkiego OSP, Adam Pstrokoński, Komendant Powiatowy PSP w Bełchatowie i Wiesław Moszyński, Prezes Gminnego Zarządu OSP w Ruścu wraz z wójtem gminy Rusiec wręczyli medale i odznaczenia 33 osobom. 

Wśród wyróżnionych znalazł się Czesław Jachowicz, 92-letni druh, który przez wiele lat był Naczelnikiem OSP w Dąbrowie Rusieckiej, oraz przez 30 lat pełnił funkcję Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych. Został uhonorowany odznaką „Za wysługę 70 lat” w szeregach OSP.

Jednym z głównych punktów programu było przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Iveco Daily na podwoziu z napędem 4x2 z agregatem wysokociśnieniowym.

- Nowy wóz bojowy jest spełnieniem wieloletnich marzeń tutejszych strażaków na czele z druhem prezesem Grzegorzem Kilanem i druhem Łukaszem Chojakiem, ale też i całej miejscowości, której mieszkańcy symbolicznie wykazali się w zbiórce na nowy samochód – mówi Damian Szczytowski, Wójt Gminy Rusiec.

Należy zaznaczyć, że numer rejestracyjny nowego wozu nie jest przypadkowy. W ten sposób oddano hołd zmarłemu 12 sierpnia 2020 roku druhowi Janowi Chojakowi, który był zasłużonym strażakiem nie tylko dla jednostki w Dąbrowie Rusieckiej.

Nowy samochód przyczynił się również do wzmocnienia wyposażenia okolicznych jednostek OSP. Opel Movano, który dotychczas służył strażakom z Dąbrowy Rusieckiej, został przekazany do jednostki z Aleksandrowa, natomiast Iveco Magirus z OSP Rusiec trafił do OSP Wola Wiązowa.

Podczas uroczystości wójt gminy Rusiec przekazał, że trwają rozmowy dotyczące przekazania przez Państwową Straż Pożarną pojazdu do jednostki w Ruścu.

Nowy wóz druhów z Dąbrowy Rusieckiej kosztował 414 tys. zł. 248 tys. przekazano z budżetu Gminy Rusiec, a 166 tys. z MSWiA. Pieniądze zebrane od darczyńców pomogły w wyposażeniu samochodu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy