Reklama

Rolnicy będą mogli odzyskać pieniądze

Opublikowano:
Autor:

Rolnicy będą mogli odzyskać pieniądze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rolnicy od 2 września będą mogli odzyskać część podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego do maszyn wykorzystywanych do produkcji rolnej. Aby ubiegać się o zwrot pieniędzy niezbędne będą faktury VAT.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że zgodnie z ustawą o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot części podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Rolnicy mogą zgłaszać się o zwrot części podatku do 2 września bieżącego roku do prezydenta miasta Bełchatowa. Wnioski należy składać wraz z fakturami VAT, które stanowić będą dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2019 roku oraz z dokumentem wydanym przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

Limit zwrotu podatku w 2019 roku wynosi 100 zł x ilość ha użytków rolnych oraz 30 zł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła. Decyzję wydaje się w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku o zwrot podatku. Pieniądze wypłacone będą producentom rolnym w terminie od 1 października do 31 października 2019 roku gotówką w kasie urzędu albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE