Reklama

Reklama

Rodzicu, dopilnuj, aby nie przepadło świadczenie!

Opublikowano: czw, 26 paź 2017 23:04
Autor:

Rodzicu, dopilnuj, aby nie przepadło świadczenie! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z początkiem października ruszył nowy okres w wypłacaniu świadczenia programu „Rodzina 500 plus”. Od 1 sierpnia można składać nowe podania na okres zasiłkowy 2017/2018 o czym informowaliśmy TUTAJ. Przypominamy, zostały ostatnie dni na złożenie wniosków o świadczenie na nowy okres rozliczeniowy.

Reklama

Do rządowego programu można dołączyć cały czas, ale na wypłatę świadczenia z wyrównaniem od października mogą liczyć tylko te rodziny, które złożą wniosek o wsparcie najpóźniej do końca bieżącego miesiąca. Czasu więc pozostało niewiele. Jak informuje ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:

- Prawo do świadczenia wychowawczego z rządowego programu „Rodzina 500 plus” jest ustalane na dany okres świadczeniowy. Obecny trwa od 1 października i potrwa do 30 września 2018 roku.

Tak więc rodzice, którzy nie złożą wniosku do końca października, muszą liczyć się z przerwą w otrzymywaniu wsparcia.

Co, jeśli dokumenty zostaną złożone później? Wtedy rodzice muszą się liczyć z faktem, że prawo do świadczenia 500+ otrzymają od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.

Na przykład, gdy rodzice złożą wniosek w listopadzie, wsparcie zostanie wypłacone do 31 stycznia 2018 roku. Jednak na wyrównanie za październik nie ma szans.

Przypomnijmy, że wniosek o 500+ można złożyć osobiście w gminie, w której mieszkamy, wysłać pocztą lub wypełnić go on - line. W tym ostatnim przypadku do wyboru są cztery kanały. Wśród nich: ministerialny portal [email protected], obywatel.gov.pl, PUE ZUS – Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz bankowość elektroniczna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

    ?

    Kto wie, czy i tak nie przepadnie, bo wyjątkowo dużo osób nadal nie dostało decyzji i pieniędzy. Październik zaraz się kończy! W zeszłym roku nie było aż takich opóźnień!