Reklama

Reklama

Robotnicy na dachu bełchatowskiej szkoły. Rozpoczął się montaż nowoczesnych instalacji

Opublikowano: śr, 7 paź 2020 14:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwają prace związane z montażem instalacji fotowoltaiznych na dachach dwóch bełchatowskich podstawówkach. Bardziej eko staną się już niedługo "jedynka" oraz "dwunastka".

Reklama

Jak informuje magistrat, trwa właśnie wdrażanie kolejnego eko-projektu. Chodzi o instalacje fotowoltaiczne, które do końca listopada mają zostać zamontowane na dachach SP 1 i SP 12 w Bełchatowie. Placówki staną się więc prosumentami - czyli zarazem producentami, jak i konsumentami wytwarzanej energii.

- Można powiedzieć, że to długofalowa inwestycja, która pozwoli ograniczyć wydatki na prąd, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inne edukacyjne cele, jak chociażby zakup pomocy dydaktycznych – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz

Wiceprezydent zaznacza także, że bardzo ważne jest, by już od najmłodszych lat edukować młodzież i dzieci w zakresie ochrony środowiska.

- Pomoże to wyrabiać dobre nawyki, które z czasem staną się oczywistymi wyborami. Poprzez instalację paneli fotowoltaicznych na budynkach szkół pokazujemy, jak można produkować energię w sposób przyjazny dla środowiska i wpływamy na kształtowanie świadomości odpowiedzialnego korzystania z dóbr naturalnych - zaznacza Dariusz Matyśkiewicz.

W "dwunastce" pojawi się 151 monokrystalicznych paneli o mocy 330 Wp każdy, z kolei w SP 1 będzie to 147 paneli, z których każdy będzie miał moc 335 Wp. Łączny koszt inwestycji to prawie 420 tys. zł. Montaż urządzeń powiinien się zakończyć w pierwszej połowie listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.