Reklama

Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych

Opublikowano:
Autor:

Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

28 stycznia br. wyruszy kolejna edycja Regionalnego Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych, który organizuje Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Erska", zaś prezydent Bełchatowa objęła honorowym patronatem. Tegoroczna – osiemnasta edycja będzie wyjątkowa. Oprócz tradycyjnej, czternastokilometrowej trasy Parzno-Grobla (Kluki) – Kaszewice – Borki – Kurnos Drugi będzie można przejść nieco krótszy dystans, bo dziesięciokilometrowy. Prowadzić on będzie przez Bełchatów (wymarsz spod magistratu przy ul. Mielczarskiego) w kierunku cmentarza w Grocholicach przez Oleśnik na Kurnos Drugi.

Uczestnicy obydwu tras wyruszą o godz. 8:30. Pierwsi autobusem pojadą do Parzna, gdzie o godz. 9:00 rozpocznie się nabożeństwo. Zaraz po nim planowany jest wymarsz. Zakończenie ok. godz. 14:30. Ci, którzy zdecydują się pójść przez Grocholice wezmą także udział w uroczystościach poświęconych rocznicy wybuchu powstania. Po mszy świętej i ciepłym posiłku, ok. godz. 11:30 wyruszą dalej. I oni na Kurnos dotrą ok. godz. 14:40.

Każdy kto go ukończy otrzyma potwierdzenie o zaliczeniu trasy. Po trzech i pięciu kolejno zaliczonych marszach każdemu uczestnikowi przysługuje brązowa i srebrna odznaka stylizowana na znakach powstańczych. Uczestniczy 10 pochodów otrzymują najwyższą – złotą odznakę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE