Reklama

Ranking „Perspektyw”. Technikum z Kleszczowa w krajowej czołówce. Jak pozostałe szkoły z powiatu bełchatowskiego?

Opublikowano:
Autor:

Ranking „Perspektyw”. Technikum z Kleszczowa w krajowej czołówce. Jak pozostałe szkoły z powiatu bełchatowskiego? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" po raz kolejny sklasyfikowała najlepsze polskie licea i technika. Jak na tle województwa wypadają szkoły z Bełchatowa i regionu?

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Natomiast w przypadku szkół technicznych dodatkowo brane były pod uwagę także wyniki z egzaminu zawodowego.

Wśród bełchatowskich liceów najlepsze okazało się tradycyjnie I LO im. Władysława Broniewskiego. Uplasowało się ono na 176. miejscu w skali kraju, czyli o 4 miejsca wyżej niż w zeszłym roku! Wśród wszystkich liceów w województwie łódzkim bełchatowska szkoła zajęła wysoką 14. pozycję.

Drugim i właściwie ostatnim liceum w Bełchatowie, które wzięło udział w rankingu jest VI LO im. Zbigniewa Herberta, które zajęło 32. miejsce w skali województwa i 490. pozycję na całą Polskę. Jest to spory awans dla "Herberta" w porównaniu do zeszłego roku, kiedy to miał miejsce 558.

Kolejnym ogólniakiem, który został brany pod uwagę w rankingu "Perspektyw" jest LO im. Jana Pawła II w Kleszczowie, które zajęło 19. pozycję w województwie łódzkim i 229. miejsce w skali kraju. To spory awans w porównaniu do ubiegłorocznego wyniku, gdy szkoła zajęła 553. w Polsce. Nieco dalej w zestawieniu uplasowała się zelowska placówka im. Obrońców Praw Człowieka (62. miejsce w woj. łódzkim), zajmując 837. pozycję w ogólnopolskim zestawieniu. Natomiast LO im. Czesława Miłosza w Szczercowie zajęło 71. lokatę w łódzkiem, natomiast w krajowym rankingu pozycja liceum określana jest jako 1000+.

Niekwestionowanym liderem wśród szkół technicznych w woj. łódzkim jest Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, które zajęło 1. miejsce w województwie, a także bardzo wysoką 4. pozycję w rankingu ogólnopolskim. Podobny wynik kleszczowska szkoła osiągnęła w 2019 roku.

A jak wypadły inne technika? Kolejną placówką z regionu sklasyfikowaną w rankingu jest Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie z 37. pozycją w skali województwa. Na poziomie kraju sklasyfikowana została na miejscu 500+. W rankingu wzięło udział także Technikum Informatyczne w Szczercowie z 39. lokatą w łódzkiem (grupa 500+ w klasyfikacji ogólnopolskiej). Ostatnią szkołą w powiecie bełchatowskim, która została uwzględniona w rankingu "Perspektyw" jest Technikum Energetyczne w Bełchatowie, które niestety zajęło dalekie miejsce, bo 49. w województwie, a w skali całego kraju również znajduje się w grupie 500+.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przewodniczących komitetów głównych olimpiad.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE