Reklama

Reklama

Radni zdecydowali o losie wicestarosty i członków prezydium. Niespodziewane wyniki głosowań

Opublikowano: pt, 27 paź 2017 14:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiejsze głosowania na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu miały przynieść szereg zmian osobowych – zarówno w zarządzie powiatu jak i prezydium Rady. Skończyło się na niczym. Żaden wniosek złożony przez radnych PiS skupionych wokół Waldemara Wyczachowskiego nie uzyskał większości, choć brakowało niewiele.

Reklama

Wniosek o powołanie na stanowisko wicestarosty Marka Jasińskiego głosowano jako pierwszy. Jasiński miałby tym samym zastąpić Grzegorza Gryczkę, którego z zarządu powiatu odwołano w maju 2016 roku. Od tej pory, pomimo trzykrotnych prób nie udało się zmienić nic na tym stanowisku.

- Z jednej strony można się cieszyć, że radni powiedzieli „nie”, z drugiej ubolewam nad tym, że zamiast pracować i przebywać w urzędach, my znowu przepychamy się politycznie na Sali Herbowej. Ja mam nadzieję, że po dzisiejszym dniu pan starosta z tego wnioski już wyciągnie i zabierze się do roboty. Po raz kolejny dowiedzieliśmy się, że nieważna jest praca na rzecz powiatu i miasta tylko różnego rodzaju przepychanki polityczne, które idą decyzjami z Warszawy – komentował już po głosowaniu Grzegorz Gryczka.

Po Gryczce przyszedł czas na kolejnego członka zarządu – Barbarę Dobkowską. Wniosek o jej odwołanie Waldemar Wyczachowski tłumaczył „utratą zaufania”, ale i w tym głosowaniu nie udało się przeforsować propozycji starosty. Stosunkiem głosów „za” 11 i „przeciw” 12 radni zdecydowali, że zmiany nie będzie.

Identycznie przebiegły dalsze głosowania nad odwołaniem całego prezydium – Karola Orymusa – przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących – Iwony Kowalskiej i Damiana Nowaka.

- Niestety po raz kolejny nie udało się przełamać tego impasu, który trwa w radzie. W końcu doszliśmy do sytuacji, gdzie jest jasne i bardzo klarowne jaka grupa radnych jest za tym, żeby ten impas przełamać, pójść do przodu. No niestety zabrakło tego jednego głosu...Przykro mi, bo mieliśmy ustalenia z partnerami, którzy chcieli to porozumienie zrealizować dla dobra wszystkich wierzę jednak, że będziemy mogli te procesy legislacyjne kontynuować na tyle sprawnie, żeby na przykład proces inwestycyjny miał miejsce. Radni podjęli taką decyzję, ja przyjmuję ten wynik z pokorą i będziemy pracowali dalej – mówił Waldemar Wyczachowski

Wnioski o odwołania złożyło dziesięciu radnych skupionych w PiS (Waldemar Wyczachowski, Adam Baryła, Dorota Pędziwiatr, Krzysztof Rybak, Dariusz Rogut, Ryszard Ciągło, Jerzy Konieczny) i klubie Plus Polska Razem (Marek Jasiński, Marek Chrzanowski i Renata Skalska).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Obserwator

  Malek che wlacać? Szok i masakla! NIGDY WIĘCEJ!

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Realista

  Grzesiu ma więcej szczęscia niż... propaganda trwa

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Mati

  Miała być w końcu zmiana na ładniejrzy bardziej przejzysty plac w parku żula i co ? I nic pomnik mickiewicza zabrano a budka z żarcie jest nadal i zarcie porozrzucane po ławkach. Masakra.

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Don Pedro ******* Posampas

  Ricardo... toś mnie w tym momencie zaimponował... Piątunio? Tak na trzeźwo?

 • 4 lata temu | ocena +13 / -13

  kot

  Przecież to są ludzie miśka! Cała ekipa! Czekajcie na kolejne wytyczne z wawy, Łodzi i radomska od posłów. Pokazaliscie swoją klasę jak upodliliscie tego dyrektora gimnazjum z Kleszczowa jak mu kazaliście przyjść w dziwnym stanie na sesje tydzień temu. Przyjaciele od siedmiu boleści.

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  groszek

  Rysiek!! Wytrzeźwiałeś !!!! Alee dzisiaj piąteczek piątuniooo...

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  wyborca PiS

  Sesja w południe???!!!! Piątek to dzień roboczy, a wy swoją piaskownicę w trakcie pracy uskuteczniacie??