Reklama

Reklama

Radni Broncel i Kępa zmieniają zdanie w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Bełchatowie. Marcin Rzepecki straszy prokuraturą [VIDEO]

Opublikowano: wt, 4 cze 2019 08:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po czwartkowej sesji (30 maja) radny Marcin Rzepecki złożył projekt uchwały o likwidacji bełchatowskiej Straży Miejskiej, o sprawie informowaliśmy TUTAJ. Niespełna 24 godziny po tym fakcie dokument stracił jakąkolwiek moc. Powód? Dwoje radnych, którzy obok Rzepeckiego złożyło podpisy pod projektem uchwały wycofało swoje poparcie. Rzepecki nie ma wątpliwości, że sprawa ma drugie dno i nie wyklucza zawiadomienia prokuratury.

Reklama

By projekt uchwały mógł być w jakikolwiek sposób procedowany niezbędnym jest sygnowanie takiego dokumentu co najmniej przez trzech radnych. Rzepecki zebrał podpisy Ireneusza Kępy z KWW Marioli Czechowskiej i Mateusza Broncla z PiS.

- Już następnego dnia, niespełna 24 godziny po tym fakcie obaj radni zostali mówiąc w cudzysłowie zaproszeni do Urzędu Miasta. Tutaj sporządzono im oświadczenie pod którym się podpisali, oświadczenie o wycofaniu swojego poparcia dla projektu uchwały o likwidacji Straży Miejskiej, czym unicestwiono ten proces legislacyjny – mówi Marcin Rzepecki, który dziś o całej sprawie poinformował media.

Treść rzeczonego oświadczenia jest krótka i brzmi:

„Niniejszym pismem cofamy poparcie dla projektu uchwały rady miejskiej w sprawie rozwiązania Straży Miejskiej w Bełchatowie”

Pismo sygnowane jest datą 31 maja i podpisem dwóch radnych – Mateusza Broncla i Ireneusza Kępy. Jak podkreśla Marcin Rzepecki, sama uchwała miała być początkiem merytorycznej i szerokiej dyskusji o funkcjonowaniu Straży Miejskiej, a podpisy radnych reprezentujących różne ugrupowania w Radzie miały być gwarantem ponadpartyjności tej inicjatywy.

- Okazało się, że zareagowano w tej sprawie bardzo nerwowo. Czego władza się wystraszyła? - pyta retorycznie Rzepecki i dodaje: - Otóż Rada się wystraszyła, że Marcin Rzepecki przygotował projekt uchwały i okazało się, że – po szerokich konsultacjach z radnymi – ma 12 radnych, którzy są gotowi na to, żeby poprzeć ten projekt uchwały. Jakich argumentów musiała użyć władza, by złamać kręgosłupy młodym, nowym radnym? Doszło do sytuacji, w której prawdopodobnie, bo ja tego nie wiem na pewno, zostali przymuszeni do zmiany swoich poglądów. Jakich argumentów użyto, by ci ludzie wycofali się z tego postulatu?

Rzepecki podkreśla, że jego celem nie jest personalny atak na Ireneusza Kępę i Mateusza Broncla, ale zdecydowanie sprzeciwia się takim praktykom oczekując od Piotra Wysockiego, przewodniczącego Rady Miejskiej wyjaśnień w tej sprawie.

Piotr Wysocki pytany przez redakcję o komentarz w tej sprawie podkreślił, że:

- Z mojej strony, jako szefa miejskiego klubu radnych PiS, ani tym bardziej jako Przewodniczącego Rady Miejskiej, nie występowały żadne naciski na któregokolwiek z radnych w sprawie wycofania poparcia dla projektu likwidacji Straży Miejskiej w Bełchatowie. Jedyne co, to wyraziłem zdziwienie, że jeden z naszych radnych, bez szerszej konsultacji z klubem postanowił złożyć publiczną deklarację poparcia uchwały, odnoszącej się do bardzo delikatnego dla miasta tematu. Osobiście odbieram to jako efekt zmanipulowania przez radnego Marcina Rzepeckiego dwóch młodych członków Rady, którzy nie do końca zdawali sobie moim zdaniem sprawę z konsekwencji jakie wywoła ich indywidualny zryw. - mówi Piotr Wysocki, przewodniczący klubu radnych PiS i dodaje: - O tym, że sprawy tej wagi powinny być przedmiotem wcześniejszych konsultacji w środowisku danego klubu świadczy najlepiej fakt, że sam radny Rzepecki nie uzyskał oficjalnego poparcia swoich klubowych kolegów z rady. Nie widzę powodów dla których radny Rzepecki nie mógłby złożyć ponownie tego projektu, używając poparcia swoich klubowych kolegów.

W podobnym tonie wypowiada się Mateusz Broncel:

- Decyzja o podpisaniu projektu uchwały była moją indywidualną decyzją. Jako członek klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości doszedłem jednak do wniosku, że tak delikatny temat jakim jest likwidacja Straży Miejskiej powinien być szczegółowo przedyskutowany z radnymi klubu PiS. Co do inicjatywy radnego Marcina Rzepeckiego, to może ona być przecież dalej procedowana przy wsparciu jego klubu – podkreśla Mateusz Broncel.

Ireneusz Kępa, radny z KWW Marioli Czechowskiej dodaje z kolei, że podpis pod projektem uchwały był krokiem, który miał zwrócić uwagę na temat bełchatowskiej Straży Miejskiej.

- Nie sztuką jest zlikwidować, ale o chodzi o to, by tak ulepszyć, usprawnić, udoskonalić, by mieszkańcom było lepiej. Po konsultacji z panią prezydent, mam takie zapewnienie,że będzie więcej patroli i o to mi przede wszystkim chodziło – mówi Ireneusz Kępa i dodaje: - Ja z panem Marcinem Rzepeckim nawet nie rozmawiałem o tym projekcie, on mi podsunął to pismo, ja wiem co tam pisało i je podpisałem, bo chciałem wstrząsnąć, żeby sprawa się ruszyła. Nikt mnie do niczego nie zmuszał, tak jak i tamto pismo podpisałem, tak i oświadczenie podpisałem świadomie.

Marcin Rzepecki dodaje, że dziś dyskusja nie toczy się wokół tematu czy Straż Miejska zostanie zlikwidowana czy nie, ale o to kto i w jaki sposób wpływa na proces legislacyjny.

- Dzisiaj domagam się od przewodniczącego Piotra Wysockiego reakcji w tej sprawie. Chcę wiedzieć jak i w jaki sposób doszło do podpisania tego dokumentu, kto go przygotował. Sprawa jest o tyle poważna, że od momentu, kiedy podpisaliśmy się pod tym projektem uchwały rozpoczęliśmy proces legislacyjny i od tego momentu radny podejmując jakiekolwiek decyzje w tej sprawie traktowany jest jako funkcjonariusz publiczny. Jeżeli pod wpływem groźby doszło do zmiany decyzji obu radnych, wówczas wyczerpuje się znamiona art. 244 kodeksu karnego, który jasno mówi o tym, że kto pod wpływem groźby wpływa na decyzję funkcjonariusza publicznego podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli wyjaśnienia przewodniczącego Rady i wyjaśnienia obu radnych rzucą jakikolwiek cień na to, ze ktokolwiek zmusił ich do tego groźbą i ich oświadczenie woli zostało złożone pod wpływem błędu czy groźby, to oświadczenie jest nieważne, a z drugiej strony jest to powód, by zawiadomić prokuraturę w Bełchatowie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – mówi Marcin Rzepecki.

Zawiadomienie do prokuratury nie jest sprawą przesądzoną, ale też i niewykluczoną. Z informacji przekazanych przez Rzepeckiego wynika, że dziś Włodzimierz Kuliński, szef klubu Koalicji Obywatelskiej będzie próbował się spotkać z Piotrem Wysockim, by sytuację z oświadczeniem wycofującym poparcie dla projektu uchwały wyjaśnić.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (88)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  ecik

  Prokurator to niedługo się do niego dobierze

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Gosc

  Czerwony burak przeksztalcil sie w rzepe

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  LEO58

  Jeśli jakość funkcjonowania SM mierzyć zainteresowaniem tej miejskiej służby tym, co się dzieje w parku MIEJSKIM w Grocholicach, to likwidacja tej formacji jest oczywista. Chyba wobec żadnego innego miejsca publicznego w Bełchatowie SM nie przejawia takiej bierności w zwalczaniu chuligaństwa i wandalizmu, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych. Z powodu nikłego interesowania się władz miasta i SM niegdysiejszą ,, zieloną perłą,, Gocholic miejsce to stało się publiczną meliną. Jak mawiał klasyk: wstyd jedynie i zgorszenie!

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Belchatowianin

  I znów projekt smiesznej koalicji nie pyknal Oj Rzepecki Rzepecki

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   jurek

   mówisz o koalicji trzech radnych? - faktycznie im nie pykło

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Dr. Misio

  Straż miejska w B-towie jest już xhyba tylko po to, żeby można tam zatrudnić rodziny radnych. To służba widmo, na mieście jej nie widać. Kiedy widzieliście ostatnią ich interwencję? Bo ja, lata temu . . .

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Ktos

   Złapali gościa co mi po aucie skakał. Podać więcej?

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   ...

   Podaj przykłady...

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   do Dr. Misio

   Ja widziałem wiele ich interwencji w tym roku. Sam kilka razy ich wzywałem - zawsze każde zgłoszenie sprawdzają. Nigdy nie odmawiają. Przyjeżdżają w kilka minut po telefonie. Więc nie pisz bzdur. Nie masz pojęcia - siedzisz przy komputerze i nie wychodzisz z domu to ich nie zobaczysz.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  antykomunista

  Tak zwane straże miejsko-gminne to przecież kontynuacja komunistycznych metod nacisku, aż po terror, element władzy niemalże policyjnej dla tych, co przecież zostali wybrani demokratycznie w wyborach dla sprawowania urzędów zaufania publicznego. Prezydent z policją w stylu CZeKa - niesłychane, ale zrozumiałe, gdy radnymi są gówniarze. Metody są identyczne jak w czasach komuny. Nic nowego pod słońcem: zastraszanie, dezinformacja, szantaż, szykanowanie także członków rodziny...

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  ??

  Kiedy mogę przyjechać na zakupy do Bawełnianki? Pozdrawiam - przyszły mieszkaniec osiedla Słok.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Sylvi

  A czy zastanowił się ktoś z was co sm robi? Ich głównym zadaniem jest usułgiwanie tej naszej niby więcej niż prezydent. Noszą sztandary na uroczystościach kościelnych, otwierają i zamykają urząd, wożą urzędników jeśli zajdzie taka potrzeba. Mogliby się nazywać Straż Przyboczna Mariolki. Tym się głównie zajmują za niespełna 2,5mln rocznie.

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Miszka

  "...byłbym hipokrytą gdyby nie podpisał się pod tym projektem..." - Broncel się zeszmacił! Nie dość, że stracił godność i honor to jeszcze stracił jaja. WSTYD!!!!!

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  polonista z dypy

  "(...) on mi podsunął to pismo, ja wiem co tam pisało i je podpisałem (...)" a może "wiedziałem, co tam było napisane", hmm?

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Marionetka

  Broncel jesteś zerem w moich oczach, tffuu

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  Ewa

  Pan Broncel i pan Kempa sterroryzowani przez sm . Szkoda że się wycofali ale mam nadzieję że znajdą się odpowiedni radni którzy nie ulegną rozwiązania tego przytułku

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   Belchatowianin

   Co ty piszesz za głupoty , strażnicy terroryści ! Weź koło i walnij się w czoło ha ha .

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Obserwator

   "Nie ulegną rozwiązania tego przytułku"? Cóź za składnia. Pisać nie udało się nauczyć w szkole, a chciałoby się wypowiadać na tematy społeczno-polityczne.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Pałka

  To buraczek z tego Rzepy. Wstyd

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Obiekywnie

  No cóż statystów w tej kadencji rady miasta nie brakuje.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Grażyna

  mitoman w akcji .. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudologia

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Polak

  Kto zaatakuje następny rządzących, pewnie GRYCZKA bo to kolej na niego.

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  ;(

  ale jazda ,dobrze ,dobre ----nie znam tego gościa ale zamieszał kijem w mrowisku , a morze trącił w gniazdo szerszeni podobnie atakują trącisz jednego strzelbą na muchy ,to bzyk słyszysz i masz kilkanaście -nawet cały rój nad głową ----fajnie czekam / . zadyma --kabaret

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  dramat ...

  jakim jełopem trzeb być by startować do rady z koalicji antypolskiej i zaufać członkom PiS- u ???

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  .

  Okazuje sie ze gość z partii komunistycznej ma wiecej slownosci niz ktos pseudo prawicowy. Przez takich kretynow potem pozostaje taki obraz narodowcow. Pierdolone chorągiewy. Nie ma kompromisów w walce o dobro narodu w każdym wydaniu. Dziś to pierdoła i dla miasta i obywateli moze malo znaczaca, ale co bedzie jutro? Tfu na was karierowicze

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Krzysiek

  Likwidować niech straszą niech prokuratura zbada i zlikwiduje nierobów gang

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Ciekawa.

  Nurtuje mnie pytanie dlaczego Pan Rzepecki tak dąży do likwidacji s.m ,czy ta sprawa ma jakieś drugie dno?

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

   Karol

   Nurtuje? Poczytaj Pan ile miast w Polsce zlikwidowało ten twór. Wielu doszło już do wniosku że to przerost formy nad treścią. Likwidujmy. Trzymam kciuki.

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  Mieszkaniec

  Ale żenada, dorośli ludzie, wybrańcy ludu i co, gdzie odpowiedzialność za swoje czyny i decyzję, gdzie kręgosłup. Do piaskownicy a nie do rady i to do pierwszej lawy. Pycha i próżność.

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Buchachacha

  Ciekawe? Co,komu i ile obiecał.... ?Albo Kto ,kogo i czym zastraszył....?

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  jan

  Panie Marcin może by pan coś zbudował, a nie zaczyna od niszczenia, nie ma pan pomysłów innych niech pan zda mandat.

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Politolog

  Straż Miejska wzięła się za komentowanie jak widać w poniższych wpisach. Likwidacja i tak nastąpi wcześniej czy później. Tyle w temacie.

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Gosc

  Rozwiazac SLD

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Obserwator

  panie błyskotliwy prawniku. Art. 244 kk mówi o niestosowaniu się do środków karnych orzeczonych przez sąd. Proponowałbym się douczyć, bo występują publicznie pokazuje pan swoją niekompetencję.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Do Obserwatora

   Pewnie chodziło mu o Art. 224 kk.

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   MCz

   Coś tam wiedział, coś podsłuchał, troszkę od siebie dodał i Pan Marcin jest spec maszyna od prawa. Haha

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  ZDA

  A du...r...ni radni myśleli, że mają na cokolwiek wpływ albo mogą czymś rządzić .

 • 2 lata temu | ocena +29 / -29

  Niezależny

  Hahaha z tej dwójki już będą darli łacha przez całą kadencję, bez względu na to czy SM jest potrzebna , czy też nie. Kabaret

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Asterix

  Czekam na uchwałę nie pozwalającą na postawienie obelisku w wiadomym miejscu

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Henryk

  Towarzysz Rzepecki próbuje... Towarzyszu, nie tędy droga. Powinniście towarzyszu wzorować się na bardziej doświadczonych towarzyszach. O, taki naprzyklad towarzysz Cimoszewicz lub towarzysz Miller, czy inny towarzysz Kwaśniewski. Ci towarzysze wiedzą jak skutecznie zaistnieć :)

 • 2 lata temu | ocena +35 / -35

  Bubu

  BRONCEL: BYŁBYM HIPOKRYTĄ... PS udzielasz korepetycji z samozaorania?

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  Lakiluk

  Całą trójka powinna zrezygnować z funkcji Radnego Rady Miejskiej. FATALIŚCI a Rzepecki to już się teraz ośmieszyć.

 • 2 lata temu | ocena +38 / -38

  Jaro

  Panie Broncel panu już dziekujemy

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  jak tam słok i strefa ?

  "Rzepeckidodaje: - Otóż Rada się wystraszyła, że Marcin Rzepecki przygotował projekt uchwały i okazało się, że – po szerokich konsultacjach z radnymi – ma 12 radnych, którzy są gotowi na to, żeby poprzeć ten projekt uchwały. " taaa . .. .

 • 2 lata temu | ocena +31 / -31

  Beata

  Broncle żenada!!!!!

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  Lamos

  RZEPECKI WYKIWANY PRZEZ MŁODYCH RADNYCH. Wstyd Panie Radny Koalicji Obywatelskiej. Idź na skargę do Kulińskiego Wł.

 • 2 lata temu | ocena +25 / -25

  Radny gminy

  Panie Rzepecki wstyd!! Zejdź że sceny. Prokuratura? Brzydkie słowa, ale to wygląda na frajerstwo i konfidenstwo. Czy to prawda że nie chce Pan wypłacić pieniędzy firmie pomagające w budowie Pana domów? Takie słuchy chodzą.... Brudy zaczynają wychodzić. Pamiętaj Pan że jak Panu ktoś nasra na wycieraczek i zarysuje samochód to dzwoń Pan na Straż miejska bo u nich jest monitoring i Panu pomogą. Pakuj walizki

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  Obserwator

  Chciałbym zapytać gdzie jutro nasze media będą z KAMERAMI bo pan Rzepecki zgłasza chęć wylansowania się. To staje się żałosne

  • 2 lata temu | ocena +13 / -13

   Pawka Morozow

   Żałosne to są pisowskie marionetki zmieniające własne zdanie jak partia im każe lub podpisujące dokumenty bez czytania. Bierni, mierni ale wierni. Czysty komunizm.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  MCz

  O co chodzi z tymi koperta i we firmie Pana Marcina? Napiszcie w komentarzu i kopiuj ie bo DD usuwa

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   poinformowany

   Jak chcecie sobie narobić problemu to wklejajcie dalej insynuacje o Rzepeckim. Z tego co wiem Czechowska już zgłosiła sprawę pomówień w komentarzach do sądu i trwa postępowanie prokuratorskie. Jak komentarze znikają, to raczej nie bez powodu

   • 2 lata temu | ocena +11 / -11

    MCz

    PAN MARCIN JEST OSOBĄ PUBLICZNĄ. MIESZKAŃCY CHCĄ WIEDZIEĆ KOGO WYBRALI NA RADNEGO. NAJGORSZE JEST JAK KTOŚ UDAJE PRAWILNEGO PODCZAS LANSU W MEDIACH A TU KTOŚ PISZE O JAKIŚ CICHYCH TEMATACH

    • 2 lata temu | ocena +5 / -5

     Stan

     jak dostaniesz wezwanie na komendę, aby złożyć wyjaśnienia, to też im tak powiesz z Caps Lockiem?

     • 2 lata temu | ocena +13 / -13

      Trebor

      Z Białorusi przyjechałeś. Czym chcesz komentujących zastraszać?

     • 2 lata temu | ocena +3 / -3

      MCz

      Tak głośno i wyraźnie powiem. Że pojawił się komentarz tego dotyczący i chciałbym się dowiedzieć co autor miał na myśli przed tym jak ten komentarz został usunięty. A poza tym nie straż nie straż bo się zesr.... Duchy są od straszenie... A ty co rodzina czy "przyjaciel"

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  młodzimieszkańcy

  DNIO przegraniec przegrancy z koalicji rzepek i kula szaleją żenada macie 6-8^ POparcia pajace lewackie z czym do ludzi?

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  marcinek sie popłakał

  rzepecki daj se spokój człecze co ty wyprawiasz

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  MCz

  Dlaczego DD usuwa niekorzystne komentarze na temat Pana radnego Marcina? Czyżby jakiś cichy układzik?

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  Dzban

  Broncel jest, jak to się sam nazwał, hipokrytą. Demokracja po polsku, mierni, ale wierni.

 • 2 lata temu | ocena +25 / -25

  Bronc

  Broncel dzieciaku ...

 • 2 lata temu | ocena +25 / -25

  Fryzjer

  Panie Marcinie jedyne co panu wychodzi to włosy. A panowie Broncel i Kępa załóżcie sobie ochraniacze na kolana żeby ich sobie nie poździerać bo jeszcze troszkę waszej kadencji zostało. Pozdrawiam nie politycznych ludzi

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Obserwator

  Przykro mi to stwierdzić, ale Was Rzepecki rozegrał. Nie wierzę, że się nie spodziewał takiego ruchu władzy - o to mu mogło w tym wszystkim chodzić. A przecież klub KO to czworo radnych. Już wiecie po co mu byliście...

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Zmiana koryta

  Marjan czekamy

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Prorokkk

  Pomijając fakt istnienia straży, wiadomo Kto To Chorągiewki są...

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Normalny

  Pis po pis po pis po. Ludzie KU*WA ogarnijcie sie!!!!

 • 2 lata temu | ocena +27 / -27

  Pozdrawiam Strażników Miejskich z Bełchatowa

  I bardzo dobrze! Straż Miejska w Bełchatowie jest potrzebna. Robi dobrą robotę. Reaguje na wezwania bez marudzenia. Szybkie i sprawne interwencje oraz dodatkowo pomoc przy odpalaniu auta zimą. Wiele razy dzwoniłem i się nie zawiodłem.

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   cdn

   kup porządny akumulator i nie zawracaj gitary strażnikom bo nie po to są , jak wiele razy dzwoniłeś do odpalenia auta -to bym cię obciążył za dojazd A strażniki teksasu z Bełchatowa powinni swoje oczy zwrócić na właścicieli czworonogów jak unikają zebrania (kupy) - nos w telefonie - no bo fejzb ,lub telefon przy uchu i nic nie widać jest ciemno -przytoczę - jak jedna pani powiedziała -będzie padał deszcz to rozmyje. Mam zwierzaki psa i kota i wiem jaki jest obowiązek ,nie zostawił bym po psiaku, w parku czy na trawniku przy bloku . Mam wnuki jak przyjadą mam wrażenie że wejście na trawnik to wejście jak na pole minowe .Są ludzie co sprzątają i chwała im za to zapraszam na obserwację park na Binkowie . i sw Barbary

   • 2 lata temu | ocena +3 / -3

    Pozdrawiam

    Wiele razy dzwoniłem, ale z różnych powodów. Nie tylko do odpalenia auta. A co do sprzątania po czworonogach to się z Tobą zgadzam. Trzeba takich ludzi napiętnować. Zwracać im uwagę, żeby wiedzieli, że nie ma zgody na takie zachowanie. Masz psa to bierz za niego odpowiedzialność i sprzątaj po nim. Trawniki rzeczywiście przypominają pole minowe.

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   jaaa

   a przyjda tez posprzatac i umyc auto? bo jedynie do tego sie nadaja :D

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Obserwator

    Mogą przyjechać posprzątać i umyć, tylko co ty nazywasz autem? Tego strucla spawanego z kilku :-)

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  broncel

  Ale się gościu rozprułeś....

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  Trop

  Byłbym hipokrytą... Broncel proszę.. Kępa.... Szok.. Marionetki jesteście Marionetkami.. Panie Rzepecki listy i referendum.. Pomysł zacny i Bełchatowie przejdzie

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  Obserwator

  Panie Rzepecki nie tędy droga zostałeś sam pomyśl co zrobić dobrego dla Naszego Miasta. Zakrecileś się całkowicie ludzie już nie chcą cię słuchać. Manipulatorze medialny gdzie kamera to jesteś Pierwszy

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   do Obserwatora

   Zgadzam się z Tobą. On się lansuje przede wszystkim. Może to podkład pod kolejne wybory prezydenckie albo jeszcze wyższe koryto.

 • 2 lata temu | ocena +26 / -26

  Grocholice

  Panie Kempa i Broncel. Grocholice dziękują za pierwszą i ostatnią kadencję. Haha

 • 2 lata temu | ocena +42 / -42

  dawnykolega

  zapomnieli chłopaki że pracują dla swojej partii a nie dla obywateli tego miasta xDDD

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  h

  Broncel. I wszystko jasne.

  • 2 lata temu | ocena +20 / -20

   ...

   Widać jaki jest słowny. A tak obiecywał... Ostatnia kadencja

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Kibibolki

  Hipokryci do zagrody

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  MCz

  Panie Marcinie ale boli. Skoro nie może Pan liczyć na wsparcie swoich koalicjantów to stara się Pan namówić innych. A skoro Pańscy koalicjanci nie chcą z Panem działać to chyba coś jest nie tak.

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  W2C

  Czy nie powinny zająć się tym tematem media ogólnopolskie?

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Aga6

  Brawo. Nie możemy dopuścić by zamieciono to pod dywan.

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Elżbieta

  I dobrze. Rzepecki trochę wioskę robi

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Kina

  P. Rzepecki tak trzymać

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  Obserwator

  Brawo Panie Rzepecki. To zamach na wolność i demokrację!!! Prokuratura!!!

 • 2 lata temu | ocena +28 / -28

  ktossssssssssssss

  Zwrócę uwagę na jeszcze jedną sprawę: Nagle gdy tylko pojawił się projekt uchwały o likwidacji straży miejskiej, zaczął się wysyp informacji o wspaniałych interwencjach straży miejskiej na bełchatowskich stronach. Czuję, że to grubsza sprawa, może okazało się, że połowa pracowników straży miejskiej ma jakieś więzy rodzinne z obecną radą miejską. Jedna wielka żenada. I jak widać bagno zaczyna się od własnego podwórka. Co się potem dziwić przekrętom politycznym na szczeblu krajowym.... Szkoda słów.

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Żep

   A nie pomyślałes, że skoro kwestionuje się zasadność sm, cześć ludzi twierdzi, ze nic nie robia to oni maja prawo sie bronic chociazby przez pokazanie czesci swej pracy... a ze lokalne media nie maja o czym pisac bo zaraz sezon ogorkowy to biora każda informację i wklejaja bo to klikniecie i juz licznik odwiedzin bije i reklamy a reklamy to kasa... sprawdz se strone sm na facebook. Twardoglowych nie przekonaja ale ludzi wahajacych sie co do zasadnosci ich istnienia może przekonaja...

 • 2 lata temu | ocena +42 / -42

  ktossssssssssssss

  Ale żenada. Najpierw panowie chojraki, wcześniej byli za wycofaniem to się szczycili, że teraz też honorowo podpisali się pod projektem uchwały. Teraz nagle ktoś ich leciutko przycisnął, może postraszył odsunięciem od koryta i nagle pokorne baranki. Wstyd panowie: Mateusz Broncel i Ireneusz Kępa. Udowodniliście, że polityka to jedno wielkie bagno i można głosić wiele ciekawych poglądów, ale jak już tylko ktoś zasmakuje koryta, to już nie ma odwrotu. BAGNO!