Reklama

Pukają do drzwi bełchatowian z ofertą tańszego prądu i gazu. Przeczytaj zanim podpiszesz umowę

Opublikowano:
Autor:

Pukają do drzwi bełchatowian z ofertą tańszego prądu i gazu. Przeczytaj zanim podpiszesz umowę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uwaga na akwizytorów podszywających się pod pracowników PGE. Jak poinformowała nas jedna z czytelniczek, wczoraj na osiedlu Budowlanych w blokach pojawił się mężczyzna, który proponuje zmianę umowy na dostawę prądu i gazu na korzystniejszych warunkach. Sprawa najprawdopodobniej sprowadza się do zmiany dostawcy, co może za sobą nieść poważniejsze konsekwencje. Jak podkreśla rzecznik prasowy PGE Obrót spółka nie wysyła swoich pracowników do domów, nie prowadzi też żadnej kampanii korespondencyjnej.

- Wczoraj odwiedził mnie taki Pan, który twierdził, że PGE wysyłało na początku roku formularze. A jego wizyta kierowana jest do tych odbiorców, którzy nie wypełnili i nie odesłali tego formularza - informuje nas Pani Katarzyna i dodaje: - Od razu wydało mi się to dziwne, bo ja żadnego formularza nie dostałam. Pan twierdził, że zmienił się dostawca prądu i gazu, ale dystrybutor nie... i podsuwa umowy ze swojej, alternatywnej dla PGE firmy.

Jak podkreśla Pani Katarzyna mężczyzna przy tym zapewniał, że rachunki za prąd i gaz będą niższe.

- Umowa ta trwa 4 lata. U nas w klatce parę osób ją podpisało, bo ten Pan był bardzo przekonujący, a starszych lokatorów na osiedlu nie brakuje... - dodaje Pani Katarzyna

Skontaktowaliśmy się z PGE Obrót, rzecznik prasowy spółki kategorycznie zdementował informację o wysyłanych w teren pracownikach i rozsyłanych formularzach, jasno podkreślił, że:

- Nie wysyłamy do naszych klientów żadnych formularzy, tym bardziej takich, które należy odsyłać. Jeśli cokolwiek dostarczamy do klientów, to najczęściej jest to korespondencja razem z fakturą, ale te pisma mają charakter czysto informacyjny – mówi nam Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót

Majewski podkreśla, że sytuacji, o jakiej poinformowała nas Pani Katarzyna w całej Polsce jest mnóstwo, to istna plaga, a przed jej ewentualnymi przykrymi konsekwencjami może nas uchronić tylko czujność. Warto też, zwłaszcza starszym osobom z naszego otoczenia i rodziny przekazać te informacje i uczulić, że nie brakuje osób, które działają nieuczciwie.

- PGE posiada własną infolinię i rozbudowane narzędzia internetowe, w Bełchatowie funkcjonuje także biuro obsługi klienta i to są kanały jakimi kontaktujemy się z naszymi klientami – dodaje Majewski z PGE Obrót.

Warto o tym pamiętać, kiedy następnym razem ktokolwiek zapuka do naszych drzwi i poda się za pracownika PGE Obrót.

W Polsce od 2006 roku gospodarstwa domowe mogą samodzielnie podejmować decyzję jakiego dostawcę prądu wybierają, nie muszą korzystać z narzuconych z góry usług firm z sektora energetycznego. Niemniej jednak decyzja o zmianie dostawcy energii elektrycznej powinna być poprzedzona zarówno dokładniejszą analizą naszych dotychczasowych rachunków, a co najistotniejsze należy zwrócić uwagę na nowo proponowane stawki za kWh, a także ukryte opłaty i warunki umowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE