Reklama

Reklama

Wprowadzili zakaz handlu drobiem na targowisku. Wszystko przez ptasią grypę...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay/poglądowe

Wprowadzili zakaz handlu drobiem na targowisku. Wszystko przez ptasią grypę... - Zdjęcie główne

foto pixabay/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów wprowadziła zakaz handlu drobiem oraz innym ptactwem na Targowisku Gminnym w Zawadach. Decyzja zapadła w związku z potwierdzonym przypadkiem tzw. ptasiej grypy w gospodarstwie w Suchcicach.

Reklama

Decyzja obowiązuje od poniedziałku, 19 kwietnia aż do odwołania. Wójt gminy Bełchatów wprowadził zakaz handlu drobiem oraz innym ptactwem na targowisku w Zawadach. Powód? Potwierdzony niedawno przypadek zjadliwej grypy ptaków H5N8 czyli tzw. ptasia grypa, którą wykryto w Suchcicach w gminie Drużbice. Na niewielkim gospodarstwie utrzymywano 29 kur niosek. Od kilkunastu z nich pobrano próbki do badań. Wyniki potwierdziły obecność wirusa.

- Kury przed padnięciem były osowiałe, wcześniej przestały jeść i pić. Dodatkowym objawem było zasinienia dzwonków i grzebieni a tuż przed padnięciem wystąpiła u nich zauważalna nerwowość – informuje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Bełchatowie.
W związku z potwierdzonym przypadkiem ptasiej grypy ostrożność zachowują też w gminie Zelów. Na wjazdach i wyjazdach miejscowości, które znajdują się w strefie zagrożenia, umieszczono tablice: „Uwaga! Ptasia grypa. Obszar zagrożony”. Postawiono je w miejscowościach: Ostoja, Kolonia Ostoja, Marszywiec i Grabostów.

- Na chwilę obecną na terenie naszej gminy nie stwierdzono żadnego przypadku wystąpienia ptasiej grypy. Wszystkich właścicieli drobiu z terenu gminy Zelów prosimy o jego zabezpieczenie i obserwowanie – poinformowała gmina Zelów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy