Reklama

Przetarg na remont nowej siedziby MOPSu unieważniony

Opublikowano:
Autor:

Przetarg na remont nowej siedziby MOPSu unieważniony - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy uda się zrealizować plan, by nowa siedziba MOPSu przy ulicy Staszica zaczęła funkcjonować jeszcze w tym roku? Magistrat, który przejął budynek po spółce Energoinż, z początkiem tego roku ogłosił przetarg na przeprowadzenie prac adaptacyjnych. Trzy dni temu to pierwsze postępowanie unieważniono. Powód? Dwie firmy, które złożyły oferty, zaproponowały stawkę przekraczającą finansowe założenia Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, Urząd Miasta budynek przy Staszica kupił za 1 mln + VAT z końcem grudnia 2017 roku. Nowa siedziba dla MOPSu jest koniecznością, bo instytucja, która obsługuje ogrom bełchatowian mieści się w pomieszczeniach przy Dąbrowskiego, gdzie swoją siedzibę ma także Dom Pomocy Społecznej. Ciasne, niedostosowane do obsługi klienta i osób niepełnosprawnych pomieszczenia, to największa bolączka pracowników bełchatowskiej pomocy społecznej.

Kiedy UM przejmował siedzibę spółki Energoinż podkreślano, że pierwszym krokiem będzie przygotowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej tak, by budynek zaadaptować do nowej funkcji. Takową udało się zrealizować w 2018 roku, a zgodnie z dokumentem prace w obiekcie przy Staszica mają kosztować 1 mln 698 tysięcy złotych. Z początkiem 2019 roku ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji.

28 stycznia ogłoszono wyniki pierwszego postępowania, które... unieważniono. Do przetargu przystąpiły dwie bełchatowskie firmy i obie zaproponowały w swoich ofertach kwoty wyższe od założonego przez UM kosztorysu. Jedna z nich, tańsza przekroczyła założenia finansowe o blisko 59 tysięcy złotych, druga o ponad 140 tysięcy.

W tej sytuacji magistrat będzie musiał ogłosić kolejny przetarg, a to z pewnością wydłuży cały proces inwestycyjny. Kiedy Urząd Miasta przejmował budynek przy Staszica, optymistycznie zakładano, że pierwszych klientów MOPS uda się obsłużyć jeszcze w tym roku (takie założenie widniało również w dokumentacji pierwszego przetargu), o tym czy ten plan uda się zrealizować z pewnością zdecydują wyniki kolejnego/kolejnych postępowań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE