Reklama

Reklama

Przełom w sprawie obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Kiedy pojedziemy nową drogą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przełom w sprawie obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Kiedy pojedziemy nową drogą? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił przetarg na budowę obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja powinna rozpocząć się już wiosną.

Reklama

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi we wtorek (1 marca) ogłosił przetarg na budowę obwodnicy wschodniej Bełchatowa, która ma znacząco poprawić komunikację w południowej i wschodniej części miasta. 

Budowa rozpocznie się później niż początkowo zakładano. Według pierwotnych zapowiedzi miasta i ZDW w Łodzi, prace miały rozpocząć się jeszcze w 2021 roku. W grudniu ogłoszono, że obwodnica wschodnia znalazła się na liście dofinansowanych inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja zostanie wsparta kwotą 62,4 mln zł.

Oferty w przetargu mają być składane do 4 kwietnia. Tego samego dnia zostaną otwarte. Wykonawca na realizację inwestycji będzie miał 36 miesięcy. Tym samym jest już pewne, że inwestycja nie zakończy się w 2024 roku, jak pierwotnie deklarowano, a najpewniej wiosną 2025 roku. 

Wschodnia obwodnica liczyć będzie łącznie 8 kilometrów. Zacznie się na ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej i dalej będzie prowadzić do skrzyżowania z ulicą Czyżewskiego, skąd dojedziemy do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy się z obwodnicą północną. W przyszłości planowane jest połączenie obwodnicy z ulicami Staszica i  Przemysłową.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy