Reklama

Reklama

Przedłużą ścieżkę rowerową wzdłuż jednej z głównych ulic w Bełchatowie. Inwestycję wsparli mieszkańcy... swoimi głosami

Opublikowano: pt, 23 paź 2020 11:14
Autor:

Przedłużą ścieżkę rowerową wzdłuż jednej z głównych ulic w Bełchatowie. Inwestycję wsparli mieszkańcy... swoimi głosami  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ciąg pieszo-rowerowy biegnący wzdłuż ulicy Pabianickiej zostanie przedłużony aż do skrzyżowania w Zawadach. Inwestycja zostanie sfinansowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Pomysł zdobył ponad 2,5 tys. głosów mieszkańców. Szacunkowy koszt inwestycji to 480 tys. zł.

Reklama

To z pewnością dobra nowina dla rowerzystów. Wzdłuż drogi wojewódzkiej 485 zostanie wybudowany kolejny fragment ścieżki rowerowej i chodnika. Wszystko za sprawą mobilizacji mieszkańców, którzy oddali dokładnie 2524 głosy w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na projekt budowy ciągu pieszo-rowerowego od granic Bełchatowa do zjazdu w kierunku Dobrzelowa. Projekt zgłosił sołtys Zawad – Jerzy Socha, a w akcję promocyjną zaangażowali się nie tylko sami mieszkańcy Zawad, ale także władze samorządowe.

- W szkołach, sołectwach, za pośrednictwem urzędników, strażaków czy policjantów namawialiśmy na głosowanie na ten właśnie projekt - podkreśla Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. - Zaangażowanie wszystkich było naprawdę bardzo duże, dlatego tak się cieszę, że to pospolite ruszenie przyniosło jak najlepszy skutek i udało nam się przekonać wystarczająco dużo osób na zagłosowanie na projekt z Zawad. Dziękuję dyrektorom szkół, dziękuję strażakom, dziękuję wszystkim, którzy dołożyli swoją "cegiełkę" do tego sukcesu – dodaje.

Projekt przewiduje budowę ścieżki dla pieszych i rowerzystów o szerokości 2,5 metra i długości 380 metrów. Tym samym przedłużona zostanie ścieżka rowerowa biegnąca na terenie miasta wzdłuż ulicy Pabianickiej, co znacznie poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Szacunkowy koszt inwestycji to 480 tys. zł.

- Wspólnie udowodniliśmy, że razem można zdziałać bardzo wiele. Mam nadzieję, że nasz sukces pozwoli uwierzyć także mieszkańcom innych miejscowości w to, że w lokalnej społeczności jest ogromna siła – mówi Jerzy Socha, sołtys Zawad.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE