Reklama

Przebudują ważną drogę koło Bełchatowa. Skorzystają nie tylko kierowcy, ale też... rowerzyści

Opublikowano:
Autor:

Przebudują ważną drogę koło Bełchatowa. Skorzystają nie tylko kierowcy, ale też... rowerzyści - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy doczekają się remontu ważnej drogi w regonie. Gmina Kleszczów ogłosiła, że przystąpi do przebudowy 7 kilometrów drogi powiatowej od ronda w Kalisku aż do skrzyżowania w okolicach Łękińska. Wspomniany odcinek zupełnie zmieni swoje oblicze, bo zakres planowanych robót jest bardzo szeroki. Będzie znacznie bezpieczniej, a rowerzyści zyskają ścieżkę rowerową, dzięki której będą mogli bezpiecznie dojechać jednośladem z Bełchatowa aż do Kleszczowa.

To z pewnością dobra wiadomość dla kierowców w regionie. Droga powiatowa biegnąca od ronda w Kalisku w kierunku Kleszczowa aż do skrzyżowania z ulicą Modrzewiową w Łękińsku zyska zupełnie nową jakość. Połatany asfalt i nierówności już wkrótce zamienią się w gładką jak stół nawierzchnię asfaltową. Droga też będzie znacznie szersza. Gmina Kleszczów ogłosiła właśnie przetarg na budowę wspomnianego odcinka.

- Gruntowna przebudowa, połączona z wymianą podbudowy i poszerzeniem jezdni ma zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu – informuje Jerzy Strachocki z Urzędu Gminy w Kleszczowie.

Według przygotowanego projektu przebudowy, przebieg drogi oraz jej szerokość na odcinku od Łękińska do Czyżowa nie będzie mocno różniła się od stanu obecnego. Zupełnie nowe parametry zyska odcinek drogi od miejsca, w którym kończy się gminna obwodnica. Od mostu na Widawce aż do Kaliska droga zostanie poszerzona z obecnych 7 metrów do 12 metrów i będzie miała takie parametry jak kleszczowska obwodnica. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jezdnię z dwoma pasami po 3,5 metra każdy plus dwa utwardzone pobocza o szerokości 2,5 metra. Na najbardziej obciążonym ruchem ciężarowym odcinku w trzech miejscach (przy zjazdach do firmy Bewa, spółki Ramb o raz „na kopalnię”) zostaną wykonane tzw. kierunkowe pasy włączania i wyłączania.

Poprowadzona wzdłuż modernizowanej drogi ścieżka rowerowa pozwoli połączyć istniejącą sieć tras rowerowych gminy Kleszczów z wykonaną przez bełchatowskie starostwo ścieżką rowerową prowadzącą przez Słok do Bełchatowa oraz (kilkaset metrów dalej) z Łódzką Magistralą Rowerową Północ-Południe.

- W miejscach połączenia pojawią się przejścia dla rowerzystów. Ponadto na modernizowanym przez gminę Kleszczów odcinku trasy powstaną przejścia dla pieszych, a w bezpiecznych zatokach zostaną wykonane dwa przystanki autobusowe – informuje Jerzy Strachocki.

Składanie ofert w przetargu potrwa do 18 lutego. Wyłoniony wykonawca na realizację inwestycji będzie miał 2 lata.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE