Reklama

Przebudują gminną drogę koło Bełchatowa. Prace mają ruszyć w 2021 roku

Opublikowano:
Autor:

Przebudują gminną drogę koło Bełchatowa. Prace mają ruszyć w 2021 roku  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa gminnej drogi w Postękalicach. Samorząd planuje wyremontować ponad kilometr jezdni w kierunku Zwierzchowa. Gmina Bełchatów zleciła przygotowanie projektu dla tej inwestycji.

Gmina Bełchatów rozpoczęła przygotowania do przebudowy drogi gminnej w Postękalicach. Jak informuje urząd, prace obejmą swoim zakresem odcinek, biegnący obok strażnicy OSP i dalej w stronę Zwierzchowa. Roboty będą prowadzone na odcinku ok. 1,2 kilometra, a jezdnia ma mieć szerokość około 5 metrów. Natomiast pobocza około 0,7 metra. Na części remontowanego odcinka powstaną też chodniki, gmina zaplanowała również budowę zjazdów do posesji. Dokumentacja dla przebudowy drogi ma być gotowa jeszcze w tym roku.

- Już wiadomo, że będzie to dosyć kosztowna inwestycja, ponieważ teraz na tym odcinku nie ma właściwie żadnej podbudowy – mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. - W przyszłym roku chcemy na tę właśnie inwestycję pozyskać dotację z Funduszu Dróg Samorządowych – dodaje.

Jak informuje urząd, prace związane z przebudową uda się być może rozpocząć jeszcze pod koniec 2021 roku. Natomiast zakończenie planuje się na 2022 rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE