Reklama

Przebudują bełchatowską szkołę, placówkę czeka poważny ''lifting''. Kiedy rozpoczną się prace?

Opublikowano:
Autor:

Przebudują bełchatowską szkołę, placówkę czeka poważny ''lifting''. Kiedy rozpoczną się prace?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat planuje przebudowę Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie. W placówce ma zostać przeprowadzona też termomodernizacja. Urząd miasta ogłosił właśnie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej.

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w związku z planowaną przebudową i termomodernizacją Szkoły Podstawowej nr 13 na osiedlu Przytorze. Według przygotowanych założeń technicznych, inwestycja będzie miała dość szeroki zakres. Wśród zaplanowanych robót są m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i stropu zewnętrznego oraz dachu, a także rozbiórka kominów wentylacyjnych powyżej stropu. Przebudowane mają zostać też przeszklenie i świetliki dachowe. Przewidziana jest również wymiana w szkole stolarki drzwiowej i okiennej.

Dokumentacja projektowa ma również uwzględnić adaptację trzech sal dydaktycznych na potrzeby przedszkola wraz z instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi oraz węzłem sanitarnym. Powstać ma też pochylnia dla osób niepełnosprawnych prowadząca do części pomieszczeń przedszkolnych od strony południowej budynku.

W szkole mają zostać wymienione też grzejniki, tak aby dostosować ich moc do aktualnego zapotrzebowania. W planach jest także remont instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. W budynku ma zostać zamontowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła m.in. w łazienkach, kuchni, bibliotece oraz sali gimnastycznej wraz z zapleczem. Projekt ma uwzględnić również wykonanie nowej instalacji elektrycznej w obiekcie i oświetlenie terenu wokół szkoły poprzez montaż opraw na elewacji budynku. Szkoła w niedalekiej przyszłości ma korzystać z zielonej energii, dlatego w planach jest montaż fotowoltaiki na dachu szkoły. Rozbudowane zostaną też sieć internetowa i telefoniczna. Prace projektowe mają zakończyć się do końca listopada przyszłego roku. Oznacza to, że miasto prace remontowe w SP nr 13 rozpocznie najwcześniej w 2022 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE