Reklama

Reklama

Protest w obronie zwierząt. Pikietujący: 'Wychodzi na jaw brutalna prawda'

Opublikowano: pt, 15 wrz 2017 13:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rokrocznie miliony zwierząt rozmaitych gatunków hodowlanych transportowane są ciężarówkami na długich dystansach. Dla nich ta podróż to gehenna. W ciasnych przyczepach, bez dostępu do wody i jedzenia cierpią przemierzając setki, a czasem nawet tysiące kilometrów. Niektóre tej podróży nie przeżywają. 13 września obrońcy zwierząt na całym świecie postanowili wyrazić tym praktykom sprzeciw organizując akcję "Stop Transportowi Żywych Zwierząt”. Wśród nich był każe Bełchatów.

Reklama

Kartonowe pudła symbolizujące ciasne klatki z wymownym napisem: "Zwierzę to nie towar" stanęły na pl. Narutowicza w minioną środę. Tym samym Bełchatów jako jedno z jedenastu polskich miast dołączył do ogólnoświatowej inicjatywy "Stop Transportowi Żywych Zwierząt". 32 kraje, od Francji po Kanadę, Izrael i Japonię, dokładnie w tym jedynym dniu wspólnie wyraziły swój sprzeciw, organizując marsze, happeningi i przemowy publiczne.

- Często są prowadzone śledztwa przez fundacje pro zwierzęce i one wykazują przerażającą prawdę i cały szereg nieprawidłowości w transporcie żywych zwierząt. Mimo, że obowiązują ustawy chroniące zwierzęta, to non stop dochodzi do łamania przepisów. Transportowane są zwierzęta chore, często zbyt młode, zdarza się, że w zaawansowanej ciąży. W tych postępowaniach wychodzi na jaw okrutna prawda, że zwierzęta jadą bez wody i są głodzone - wyjaśnia Magdalena Papuga, koordynatorka bełchatowskiego koła fundacji Viva Akcja dla Zwierząt.

Zdaniem obrońców praw zwierzą handel żywymi zwierzętami jest niepotrzebny i może być z łatwością zamieniony na handel mięsem. A jeśli już zwierzęta mają być transportowane, to niech podróż odbywa się w należytych warunkach i co najważniejsze by nie trwała dłużej niż 8 godzin i właśnie to był postulat petycji do ministra rolnictwa, pod którą podpisywali się nie tylko bełchatowianie, ale także ludzie w całej Polsce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.