Reklama

Prokurator podjął działanie w sprawie księży z Bełchatowa

Opublikowano:
Autor:

Prokurator podjął działanie w sprawie księży z Bełchatowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowska prokuratura rejonowa otrzymała zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o sprawę 13-latka, który zgodnie z oskarżeniami z dokumentu, miał być bezprawnie zatrzymywany w parafii na os. Dolnośląskim w Bełchatowie. Zawiadomienie zostało wystosowane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na finał sprawy przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Cała sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 28 października w kościele na os. Dolnośląskim w Bełchatowie. W telegraficznym skrócie, 13 -latek podczas mszy wziął do ust hostię, po chwili jednak wypluł ją i schował do kieszeni. Zaalarmowany sytuacją ksiądz zatrzymał małoletniego i zadzwonił po policję, podejrzewał bowiem, że 13 -latek może dopuścić się profanacji (pisaliśmy o tym w artykule TUTAJ).

W chwili obecnej prowadzone są czynności wyjaśniające, mogą one potrwać jeszcze co najmniej miesiąc. Dla dobra śledztwa, prokuratura nie zdradza na ten moment żadnych szczegółów, głównie z uwagi na delikatny charakter sprawy i spore poruszenie w ogólnopolskich mediach.

Do sprawy z pewnością wrócimy, gdy tylko pojawią się jakieś fakty i ustalenia ze strony prokuratury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE