Reklama

Reklama

Ruszyła "Profilaktyka 40 plus". Czy w Bełchatowie wykonasz darmowe badania?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: iStock

Ruszyła "Profilaktyka 40 plus". Czy w Bełchatowie wykonasz darmowe badania?  - Zdjęcie główne

foto iStock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przez najbliższe pół roku osoby powyżej 40 r.ż. będą miały możliwość skorzystania z pakietu badań profilaktycznych. 1 lipca ruszył zapowiadany od wielu tygodni program „Profilaktyka 40 plus”, którego zadaniem jest wytypowanie wśród pacjentów czynników i objawów chorobowych, we wczesnym etapie ich rozwoju. Niestety, by z niego skorzystać, bełchatowianie będą musieli przejechać kilkadziesiąt kilometrów.

Reklama

Osoby, które chciałyby skorzystać z programu przyspieszonej diagnostyki, muszą pamiętać, że badania nie wchodzą w zakres przywilejów pacjenta na stałe. Trwanie akcji przewidziane jest na okres pomiędzy 1 lipca a 31 grudnia br. Aby z niego skorzystać, należy wykorzystać e-skierowanie na pakiet badań, które aplikacja Internetowe Konto Pacjenta wystawi automatycznie, po wypełnieniu stosownej ankiety. Osoby nieposiadające IKP mogą skontaktować się w tym celu z infolinią pod nr 989.

Które placówki realizują świadczenie?

Lista miejsc, w których zrealizujecie programowe świadczenia, widoczna jest w Internetowym Koncie Pacjenta. Niestety, nie ma na niej placówek z Bełchatowa, najbliższe znajdują się w Łodzi oraz Tomaszowie Mazowieckim.

Pełną listę placówek, które wykonują świadczenia znajdziecie na stronie internetowej https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/wystaw-sobie-e-skierowanie-na-badania, gdzie przygotowana została mapka z oznaczeniem gabinetów. Możecie też skontaktować się w tym celu z infolinią pod nr 989.

Skierowanie na podstawie pytań

Aby uzyskać skierowanie, należy wypełnić ankietę, która pomoże wytypować, jakie badania będą kluczowe w diagnostyce pacjenta. Pytania w niej zawarte dotyczą m.in.: masy ciała, wzrostu, obwodu mierzonego w pasie; ryzyka chorób układu krwionośnego; aktywności fizycznej; nawyków żywieniowych i używek; ryzyka chorób onkologicznych. Osoby powyżej 65 r.ż. skorzystają z ankiety w łatwiejszej formie (TAK/NIE).

Jakie badania przysługują w ramach programu?

Pakiet dla kobiet:

- morfologia ze wzorem odsetkowym i płytkami krwi,

- poziom cholesterolu,

- stężenie glukozy,

- enzymy wątrobowe,

- kreatynina,

- badanie moczu,

- kwas moczowy,

- krew w kale.

Pakiet dla mężczyzn:

- morfologia krwi obwodowej,

- cholesterol,

- stężenie glukozy,

- enzymy wątrobowe,

- badanie moczu,

- kreatynina,

- krew w kale,

- badanie w kierunku raka prostaty.

Pakiet wspólny dla kobiet i mężczyzn:

- pomiar ciśnienia tętniczego,

- badanie rytmu serca,

- pomiary parametrów ciała oraz wyliczenie wskaźnika masy ciała.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy