Reklama

Proboszcz zaraził się koronawirusem. Sanepid w Bełchatowie apeluje do parafian

Opublikowano:
Autor:

Proboszcz zaraził się koronawirusem. Sanepid w Bełchatowie apeluje do parafian  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Kaszewicach zarażony koronawirusem. Odwołano msze święte i nabożeństwa różańcowe. Sanepid prosi o kontakt wiernych, u których wystąpiły objawy zakażenia. Zaleca również kontakt z lekarzem.

Pozytywny wynik na koronawirusa proboszcz parafii w Kaszewicach, otrzymał we wtorek wieczorem (14 października). Badaniu poddał się dzień wcześniej na własne żądanie. Ze względu na zakażenie proboszcza odwołano msze święte w kościele.

- Z konieczności zostają zawieszone nabożeństwa różańcowe i mszę święte przewidziane w tym tygodniu do soboty włącznie. W niedziele mszę św. będą odprawione o 9.00; 11.00 i 16.00 z nabożeństwem różańcowym. Zastąpi mnie ks. Sebastian Krawczyk - z-ca dyr. Caritas Archidiecezji Łódzkiej – poinformował ksiądz proboszcz.

Duchowny uspokoił też parafian przyznając, że obecnie czuje się dobrze i przebywa na parafii. Podziękował też wszystkim mieszkańcom za za pamięć, życzliwość i chęć pomocy.

- O zaistniałej sytuacji powiadomiłem Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia, który osobiście zadzwonił do mnie życząc zdrowia i obiecał pamięć w modlitwie za mnie i za całą Parafię – pisze do wiernych proboszcz z Kaszewic.

Z apelem do wiernych z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Kaszewicach zwrócił się bełchatowski sanepid. O kontakt proszone są osoby, które uczestniczyły w mszach świętych od 10 października i mają objawy.

- Osoby uczestniczące w mszach świętych, u których występują objawy zakażenia proszone są o niezwłoczny kontakt telefoniczny z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej aby ustalić termin odbycia zdalnej konsultacji (teleporady) lub porady osobistej i poinformowanie o tym fakcie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie – czytamy w komunikacie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE