Reklama

Problemy z grudniowymi wypłatami 500+ w Bełchatowie? Dyrketor MOPS wyjaśnia...

Opublikowano:
Autor:

Problemy z grudniowymi wypłatami 500+ w Bełchatowie? Dyrketor MOPS wyjaśnia... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do redakcji Dzień Dobry Bełchatów dotarł e-mail od zaniepokojonej bełchatowianki, która poinformowała nas o braku wypłat świadczenia 500+.

- Apel Pani Minister o tym aby wszystkie rodziny otrzymały z wyprzedzeniem zasiłek nie jest realizowany w naszym mieście. Po raz kolejny wypłaty świadczeń są wstrzymane i to w tak szczególnym okresie. Środki są przeznaczane na zasiłki celowe i inne zapomogi, a program 500+ stoi. Wczoraj (z otrzymanych e-maili wynika, że 18.12 – przypis red.) otrzymałam informacje od MOPS, że nie posiadają środków na ten cel. Dowiadywałam się w Urzędzie Wojewódzkim czy środki zostały przekazane, otrzymałam informację iż wszystkie jednostki otrzymały pieniądze na wypłaty 500+. – pisze do nas pani Anna.

Zapytaliśmy u źródła. Sylwia Witkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podkreśla, że w przypadku grudniowego świadczenia 500+ nic szczególnego i odmiennego niż w poprzednich miesiącach się nie dzieje.

- W tym miesiącu - podobnie jak w poprzednich - transze finansowe na wypłatę 500+ wpływają nam na początku i w połowie miesiąca. Te z początku grudnia już trafiły do świadczeniobiorców, te z połowy miesiąca w dniu dzisiejszym zostaną wypłacone rodzicom – uspokaja Sylwia Witkowska, dyrektor MOPS w Bełchatowie.

Rzeczywiście nasz prywatny rekonesans wśród rodziny i znajomych potwierdza, że część rodzin 500+ otrzymała.

- Ja pieniądze na koncie miałam dokładnie 8 grudnia – mówi nam pani Beata

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zwraca też uwagę na jeszcze jeden aspekt, który może wpływać na zróżnicowane terminy wypłat:

- Osoby różnie odbierały decyzje i z tego też mogą wynikać kilkudniowe przesunięcia - wyjaśnia Sylwia Witkowska i dodaje: - My zdajemy sobie sprawę, że przed świętami są potrzebne te pieniądze, dlatego też staramy się jak najszybciej je wypłacać. Chcemy, żeby przed świętami wszystkie wpłynęły na konta świadczeniobiorców. Jeśli stanie się tak, że ktoś w ciągu najbliższych dni odbierze decyzję, będziemy starali się jeszcze przed końcem roku 500+ wypłacić

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE