Reklama

Prezydent Czechowska pisze do premiera Morawieckiego w sprawie kolei. Czy z Bełchatowa będą jeździć pociągi pasażerskie?

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Czechowska pisze do premiera Morawieckiego w sprawie kolei. Czy z Bełchatowa będą jeździć pociągi pasażerskie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent Mariola Czechowska wystąpiła do premiera Mateusza Morawieckiego, Ministerstwa Infrastruktury oraz Marszałka Województwa Łódzkiego w sprawie rewitalizacji kolei w Bełchatowie. Działanie to ma związek z rządowym programem Kolej Plus.

Trwają prace nad rządowym programem Kolej Plus, w zamyśle którego miejscowości powyżej 10 tys mieszkańców mogą liczyć na wsparcie w zakresie uzupełnienia pasażerskich linii kolejowych, w przypadku ich braku. Taka sytuacja występuje właśnie w Bełchatowie. Obecna linia 24 biegnąca przez nasze miasto służy jedynie pociągom towarowym. Wspomniana linia (Piotrków Trybunalski - Zarzecze) wybudowana została w 1977 roku i w założeniach miała być elementem magistralnej trasy Warszawa - Wrocław, z różnych jednak przyczyn inwestycja ta nie została w pełni zrealizowana.

Kilka dni temu Ministerstwo Infrastruktury poinformowało magistrat, że obecnie opracowane zostały dwa projekty obejmujące trasę Piotrków Trybunalski – Bełchatów – Wieluń. Budowa wspomnianej linii jest także wyszczególniona na liście warunkowej w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Łódzkiego. Jednocześnie w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego wskazano tę inwestycję jako ważną dla wzmocnienia systemu powiązań międzyregionalnych i regionalnych – informuje Urząd Miasta Bełchatowa.

Rządowy plan Kolej Plus jest co prawda projektem mocno raczkującym i nie są w jego zakresie przedstawiane żadne konkrety, ale prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska wystosowała już pismo do premiera, Ministerstwa Infrastruktury oraz Marszałka Województwa Łódzkiego z pytaniem o możliwość modernizacji linii kolejowej 24 i jej przedłużenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE