Reklama

Prezydent Czechowska niezadowolona z pracy PGMu. Prezes Miłosz Rudnicki stracił stanowisko

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Czechowska niezadowolona z pracy PGMu. Prezes Miłosz Rudnicki stracił stanowisko - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miłosz Rudnicki nie jest już prezesem PGM Bełchatów. Rada nadzorcza spółki podjęła decyzję o jego odwołaniu podczas posiedzenia 22 czerwca. Rudnicki piastował stanowisko od 2014 r. - objął je po wyborach samorządowych.

22 czerwca Rada Nadzorcza odwołała z funkcji Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Miłosza Rudnickiego. Natomiast w jego miejsce powołała Łukasza Magina, który do tej pory był wiceprezesem zarządu.

Jakie były powody decyzji ze strony Prezydent Miasta Bełchatowa? Pytając o to w magistracie otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

- Powodem odwołania Miłosza Rudnickiego były zaniedbania w kwestii utrzymania czystości w mieście. Mowa m.in. o zalegającym piachu na ulicach, obrośniętych chodnikach i ścieżkach rowerowych oraz innych niedogodnościach, z którymi na co dzień musieli stykać się mieszkańcy Bełchatowa. Dwa tygodnie wcześniej z tych samych przyczyn został odwołany Przewodniczący Rady Nadzorczej – Kamil Ładziak.

Jak się dowiadujemy również z nadesłanej odpowiedzi:

- Prezydent Miasta jest przekonana, że zmiany poprawią zarządzanie spółką, co przełoży się również na poprawę wizerunku miasta.

Łukasz Magin, który objął funkcję prezesa przez ostatnie lata piastował funkcję wiceprezesa PGMu. Podobnie jak Miłosz Rudnicki na stanowisko został powołany po wyborach w 2014 roku. Magin to doświadczony samorządowiec, były wiceprezydent Łodzi, radny poprzedniej i obecnej kadencji Rady Miejskiej w Łodzi.

W 2010 roku zdobył mandat radnego z listy PO. Po wyrzuceniu z Platformy w 2013 r., założył z innymi radnymi klub Łódź 2020, której był przewodniczącym. W wyborach w 2014 r. starował z list PiS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE