Reklama

Prezydent Bełchatowa zmieniła zdanie w sprawie kibiców. Już w niedzielę przyjadą goście z Gdańska

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Bełchatowa zmieniła zdanie w sprawie kibiców. Już w niedzielę przyjadą goście z  Gdańska - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na trybunach GIEKSA Areny w Bełchatowie podczas meczów Rakowa Częstochowa w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy będą mogli zasiąść również kibice zespołów przyjezdnych. Pierwotna decyzja o zamknięciu sektora gości została zmieniona przez prezydent miasta Mariolę Czechowską na skutek interwencji władz klubu z województwa śląskiego.

Zakaz przyjmowania zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych podczas gościnnych występów Rakowa Częstochowa na GIEKSA Arenie został wydany przez władze naszego miasta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Klub spod Jasnej Góry odwołał się od tego postanowienia, a część jego argumentacji została podzielona przez bełchatowskich włodarzy.

„Dziękujemy Władzom Miasta Bełchatów za przychylenie się do naszego odwołania. Dziękujemy także naszym Kibicom, bo to Ich postawa pomogła nam w negocjacjach z miastem. Wierzę, że w kolejnych spotkaniach udowodnimy, że zmiana pierwotnej decyzji była dobrym posunięciem” - powiedział prezes Wojciech Cygan, cytowany w oficjalnym oświadczeniu częstochowskiego klubu.

Za co dokładnie dziękuje sternik częstochowskiej drużyny? Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska zgodziła się na otwarcie sektora gości podczas wszystkich spotkań Rakowa na GIEKSA Arenie, które nie będą tzw. meczami podwyższonego ryzyka.

Za takie uznano konfrontacje „Medalików” z Arką Gdynia, Wisłą Kraków, Jagiellonią Białystok i Górnikiem Zabrze. To z kolei oznacza, że na sektorze gości będą mogli zasiąść fani zespołów z Gdańska, Poznania, Płocka i Wrocławia.

Pierwsi z nich pojawią się na bełchatowskim stadionie już w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, kiedy to o godzinie 17:30 rozpocznie się starcie Rakowa z Lechią.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE