Reklama

Prawie pół miliona złotych na inwestycje w dwóch bełchatowskich szkołach. Nowoczesne instalacje pozwolą zaoszczędzić... na prądzie

Opublikowano:
Autor:

Prawie pół miliona złotych na inwestycje w dwóch bełchatowskich szkołach. Nowoczesne instalacje pozwolą zaoszczędzić... na prądzie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane na dachach SP 1 i SP 12 w Bełchatowie. Już wkrótce rozpoczną się prace związane z montażem instalacji, które będą kosztowały miasto ponad 400 tys. zł. Fotowoltaika ma być gotowa w pierwszej połowie listopada.

Dwie bełchatowskie szkoły już wkrótce… będą produkowały zieloną energię. Na placówkach zostaną zamontowane systemy fotowoltaiczne, dzięki którym będą mogły one pozyskiwać energię ze słońca, a dodatkowo sporo zaoszczędzić na zużytej energii elektrycznej.

– Utrzymanie szkoły wiąże się z dużymi kosztami, a inwestycja w energię słoneczną ma swój wymiar pragmatyczny. Odpowiednio dobrana fotowoltaika jest w stanie znacznie ograniczyć wydatki na prąd. Zaoszczędzone pieniądze będzie można przeznaczyć na inne potrzeby, jak chociażby organizację dodatkowych zajęć dla dzieci czy zakup pomocy dydaktycznych – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Jak informuje bełchatowski magistrat, instalacja fotowoltaiczna w SP 12 na osiedlu Binków składać się będzie ze 151 monokrystalicznych paneli o mocy 330 Wp, co da sumaryczną moc 49,830 kWp. Koszt inwestycji to ponad 178 tys. zł.

Natomiast druga z mikroinstalacji zamontowana zostanie w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Dąbrowskiego. Każdy ze 147 paneli monokrystalicznych będzie mieć moc 335 Wp, co łącznie da 49,245 kWp. Montaż paneli fotowolotaicznych kosztować będzie blisko 240 tys. zł.

Zarówno w jednej, jak i drugiej szkole prace związane z montażem instlaacji zakończą się w pierwszej połowie listopada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE