Reklama

Reklama

Prąd dla Bełchatowa zdrożał... dwukrotnie. "Prezydent zwróciła się o zmniejszenie zużycia''

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prąd dla Bełchatowa zdrożał... dwukrotnie. "Prezydent zwróciła się o zmniejszenie zużycia'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto rozstrzygnęło przetarg na zakup prądu na potrzeby placówek i oświetlenia ulicznego w 2022 roku. Cena jest szokująca, bo magistrat zapłaci jeszcze raz tyle co w tym roku. Prezydent Bełchatowa zaleciła oszczędności…

Reklama

Rosnące ceny energii elektrycznej mocno odczuje miejski budżet. Magistrat rozstrzygnął właśnie przetarg na zakup prądu na potrzeby oświetlenia ulicznego, szkół, przedszkoli, placówek kulturalnych i sportowych w 2022 roku. Łączna kwota to aż 5,1 mln zł i to bez kosztów dystrybucji, które jeszcze nie są znane. Dla porównania w mijającym roku miasto za energię elektryczną zapłaciło w sumie 2,6 mln zł. Oznacza to, że miasto będzie musiało zapłacić raz jeszcze tyle, co obecnie. Ze względu na drożejący prąd magistrat planuje oszczędności w swoich placówkach.

- Prezydent miasta zwróciła się do jednostek podległych o zmniejszenie o ok. 20 proc. zużycia prądu – mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy bełchatowskiego magistratu.

To jednak nie wszystko. W związku z ogromną podwyżką za prąd, magistrat planuje też wymianę sodowych lamp ulicznych na energooszczędne LED-y. Pierwszy etap wymiany żarówek wykonano na ul. Lipowej od al. Włókniarzy w kierunku granic miasta. Następny w ciągu alei Jana Pawła i al. Wyszyńskiego.

W godzinach nocnych pomiędzy północą a 4 rano wprowadzone zostanie zmniejszenie mocy oświetlenia ulicznego o 15 proc.

- W placówkach oświatowych (szkołach, przedszkolach), tam gdzie pozwalają na to zabezpieczone środki finansowe, również te pozyskane z zewnętrznych źródeł, wymieniane są żarówki na energooszczędne – mówi Kryspina Rogowska.

Oszczędności planowane są także na miejskich obiektach. W okresie jesienno-zimowym wyłączane będzie oświetlenie boisk sportowych, a także w skateparku i pump trucku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy