Reklama

Reklama

Pracownia za 600 tysięcy złotych.

Opublikowano: śr, 6 gru 2017 11:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Profesjonalny sprzęt diagnostyczny i jasne, przestronne pracownie tworzą najnowszy dydaktyczny nabytek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Za blisko 600 tysięcy złotych udało się w pomieszczeniach przy Czaplinieckiej stworzyć nowoczesną pracownię samochodową.

Reklama

- Ta pracownia to spełnienie moich zawodowych marzeń i ogromny powód do dumy – mówi Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego. - CKP istnieje już 20 lat i w tych pomieszczeniach były jedynie magazyny starego sprzętu, a teraz mamy tu 180 metrów kwadratowych wspaniałej pracowni z wyposażeniem, z szatniami i zapleczem. Myślę, że teraz wystarczy jedynie chęć i zapał uczniów do nauki, przez co staną się fachowcami w dziedzinie motoryzacji. Opiekunowie sali już uczestniczą w podyplomowych studiach, dokształcając się w tej dziedzinie.

Od bieżącego roku szkolnego w „Energetyku” młodzież może kształcić się na kierunku technik pojazdów samochodowych. W ramach zajęć uczniowie kształcą się w zakresie naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej.

- Jest to kolejny pomysł jeśli chodzi o nowe kierunki w naszej szkole i okazał się trafiony – mówi Piotr Mielczarek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie. - Tegoroczny nabór zakończył się sukcesem, mamy pół klasy w zawodzie technik pojazdów samochodowych, a od wielu lat kształcimy także młodzież w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Cieszę się szczęściem moich uczniów, że w takich warunkach i na takim sprzęcie będą zdobywać praktyczne umiejętności związane z branżą motoryzacyjną.

Absolwenci kierunków samochodowych po zakończeniu edukacji będą mogli samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą bądź podejmować pracę między innymi w: stacjach obsługi i kontroli pojazdów samochodowych, zakładach produkcyjnych i naprawczych pojazdów samochodowych czy salonach sprzedaży samochodów i instytucjach zajmujących się obrotem częściami samochodowymi;

- Uważam, że taką pracownią możemy śmiało się pochwalić nawet na terenie województwa łódzkiego - mówił podczas prezentacji pracowni Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Dzięki pieniądzom z budżetu powiatu oraz wsparciu gminy Kleszczów, za które korzystając z okazji serdecznie dziękuję, udało się stworzyć od podstaw profesjonalne i doskonale wyposażone miejsce do zdobywania przez młodzież kwalifikacji i doświadczenia. Dziękuję dyrektorowi CKP-u i „Energetyka” za tą inicjatywę, która pomoże naszej młodzieży w uzyskaniu dobrego fachu i znalezieniu w przyszłości pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.