Reklama

Reklama

Nowa firma inwestuje w powiecie bełchatowskim. Powstanie kilkadziesiąt miejsc pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

Nowa firma inwestuje w powiecie bełchatowskim. Powstanie kilkadziesiąt miejsc pracy - Zdjęcie główne

W kleszczowskich strefach przemysłowych zainwestowało już kilkadziesiąt firm. Kolejna planuje budowę magazynów i fabryki w Bogumiłowie | foto Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W strefie przemysłowej Bogumiłów (gmina Kleszczów) zainwestuje jedna z największych firm działających na rynku transportu, spedycji i logistyki. Nowy inwestor ma stworzyć kilkadziesiąt miejsc pracy.

Reklama

W strefie przemysłowej w Bogumiłowie (gmina Kleszczów) zainwestuje firma ZET Transport - jedna z największych firm działających na rynku transportu, spedycji i logistyki. Przedsiębiorstwo to świadczy usługi transportowe w Europie i zachodniej Azji. Teraz planuje uruchomić swój oddział właśnie na terenie najbogatszej gminy w Polsce. W tym kierunku uczyniono już pierwszy najważniejszy krok. Podpisana została trójstronna umowa inwestycyjna pomiędzy władzami gminy, spółką oraz Fundacją Rozwoju Gminy Kleszczów, która odpowiedzialna jest za ściąganie inwestorów do gminy Kleszczów. 

Nowy inwestor specjalizuje się zarówno w transporcie całopojazdowym, a także tzw. drobnicowym. W 2016 r. spółka poszerzyła działalność o usługi przewozu drogowego przesyłek lotniczych. ZET Transport ma również dwa zagraniczne oddziały w Austrii oraz na Słowacji. 

- Koncepcja inwestycji na terenie Kleszczowskiej Strefy Przemysłowej w Bogumiłowie zakłada połączenie działalności produkcyjnej, magazynowej i dystrybucyjnej. W ramach projektu mają być realizowane usługi magazynowania, przeładunku, produkcji opakowań, wyposażenia oraz sprzętu do zabezpieczenia towarów w trakcie transportu - informuje gmina Kleszczów. 

Wiadomo już, że chodzi m.in. o skrzynie, belki rozporowe, napinacze, maty, kliny, haki, łańcuchy. Na działce o powierzchni 10 hektarów ma powstać budynki i infrastruktura do dystrybucji towarów. Jak informuje gmina, dzięki inwestycji ma powstać kilkadziesiąt miejsc pracy, a budowa magazynów i fabryki produkcyjnej ma zakończyć się 2026 roku. 

- W ramach trójstronnej umowy inwestycyjnej gmina zgodziła się na podłączenie zakładu do sieci elektroenergetycznej i innych mediów - informuje gmina Kleszczów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy