Reklama

Poznaliśmy nazwisko nowego dyrektora szpitala w Bełchatowie

Opublikowano:
Autor:

Poznaliśmy nazwisko nowego dyrektora szpitala w Bełchatowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II z nowym dyrektorem. Grubo po ponad roku placówka doczekała się wyboru szefa, został nim dr n. med. Andrzej Kowalski. Nowy dyrektor został wybrany ma 6-letnią kadencję.

Od marca 2018 roku, kiedy to Paweł Skoczylas nieoczekiwanie zrezygnował z dyrektorskiego stanowiska, bełchatowski szpital był bez szefa. Przez ponad rok tymczasowo dyrektorskie obowiązki powierzano Witoldowi Tomaszewskiemu i Bożenie Liberdzie. Jesienią ubiegłego roku było już blisko, by to Wojciech Gwoździk, który wygrał konkurs na stanowisko został dyrektorem, ale... Po jesiennych wyborach samorządowych zmienił się zarząd województwa i jego nowi członkowie wypowiedzieli kandydatowi umowę, w efekcie czego Gwoździk nawet nie zaczął piastować stanowiska. Ostatecznie zarząd Województwa Łódzkiego wiosną ogłosił kolejny konkurs, a 15 maja zakończył się do niego nabór wniosków.

Postępowanie konkursowe wyłoniło dr n. med. Kowalskiego na dyrektora bełchatowskiego szpitala spośród siedmiu kandydatów. Komisja konkursowa Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi podjęła decyzję niemal jednogłośnie – sześć osób głosowało za Kowalskim, jedna była tej kandydaturze nieprzychylna. Zgodnie z zapisami konkursu nowy dyrektor ma pełnić swoją funkcję przez najbliższe 6 lat.

Dr n. med Andrzej Kowalski w sierpniu 2017 roku objął funkcję dyrektora ds medycznych w szpitalu w Wieluniu, pracował tam również na stanowisku ordynatora oddziału wewnętrznego. Wcześniej był za to związany z bełchatowską lecznicą, gdzie szefował oddziałowi kardiologii.

Andrzej Kowalski ma 55 lat, jest absolwentem Akademii Medycznej w Krakowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE