Reklama

Pożar na os. 1000-lecia. Ewakuowano mieszkańców bloku. Kobieta wyskoczyła z balkonu

Opublikowano:
Autor:

Pożar na os. 1000-lecia. Ewakuowano mieszkańców bloku. Kobieta wyskoczyła z balkonu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dramatyczna akcja straży pożarnej na osiedlu 1000-lecia, w jednym z bloków, w środku nocy wybuchł pożar. O 3:00 nad ranem z budynku ewakuowano blisko 90 osób, nie obyło się bez rannych.

Jak informuje Wojciech Maciejewski z Państwowej Straży Pożarnej zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego o godzinie 02:26. Do akcji zostało zadysponowanych siedem jednostek straży pożarnej. W 3-klatkowym budynku paliły się trzy piwnice, zadymione zostały wszystkie klatki schodowe.

- Jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej około 40 osób samodzielnie opuściło zadymiony budynek. Jedna z nich, 61-letnia kobieta wyskakując z balkonu na parterze uległa wypadkowi. Kobieta zwichnęła nogę i trafiła do bełchatowskiego szpitala. Cztery kolejne osoby, z uwagi na zadymienie uskarżały się na kłopoty z oddychaniem, strażacy podali im tlen - informuje Wojciech Maciejewski z PSP w Bełchatowie

Niestety spora część lokatorów nie była w stanie samodzielnie opuścić swoich mieszkań. Pożar wybuchł, kiedy spali. Przez wzgląd na ogromne zadymienie klatek schodowych, zostali uwięzieni w swoich mieszkaniach.

- Strażacy podczas akcji łącznie ewakuowali 46 osób. 14 osób wydostało się z mieszkań przy pomocy drabiny mechanicznej, 2 zeszły po przenośnej drabinie, kolejne 30 osób wyprowadzono bądź wyniesiono klatkami schodowymi - mówi Maciejewski

Blisko 4-godzinna akcja straży pożarnej, poza podaniem trzech prądów wody na piwnice, polegała na oddymianiu, dogaszaniu i wietrzeniu budynku. Wstępną przyczyną pożaru określoną przez strażaków była wadliwa instalacja elektryczna.

Budynek w tej chwili odcięty jest od dostaw gazu, wody i prądu, ale lokatorzy po akcji oddymiania mogli wrócić do swoich mieszkań.

fot. www.b24tv.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE