Reklama

Pożar lasu w okolicy elektrowni. Strażaków wspierał samolot gaśniczy. Akcja trwa... [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Pożar lasu w okolicy elektrowni. Strażaków wspierał samolot gaśniczy. Akcja trwa... [VIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Płonie poszycie leśne w Bogumiłowie, strażacy od ponad dwudziestu godzin walczą z żywiołem. Nie ma zagrożenia dla życia bądź zdrowia kogokolwiek, ale tląca się ściółką na podłożu torfowym powoduje duże zadymienie i jest wyjątkowo uciążliwa w gaszeniu.

Ogromna chmura dymu unosząca się nad lasem i dziesiątki strażaków, którzy praktycznie non stop pracują na miejscu zdarzenia.

- Pierwsze zgłoszenie o tym, że mamy pożar poszycia leśnego wpłynęło do bełchatowskiej jednostki chwilę po godzinie 14-tej, w czwartek 18 lipca. Do akcji natychmiast skierowano dziesięć jednostek straży pożarnej. Dziewięć z OSP i jedną z PSP – wyjaśnia Cezary Krysiak z PSP w Bełchatowie.

Pożar poszycia leśnego na podłożu torfowym jest wyjątkowo uciążliwy i trudny, bo warstwy torfu wewnątrz, pod ziemią, cały czas się tlą i palą. Taką powierzchnię trzeba przerzucać i polewać dużą ilością wody. Wczoraj strażaków wspierał samolot, który zrzucał na las wodę.

W czwartek akcja była prowadzona do północy, dziś o 5 rano strażacy ponownie wrócili na miejsce zdarzenia. W tej chwili na hektar tlącego się poszycia podawanych jest pięć prądów wody, a do akcji są dysponowane kolejne zastępy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE