Reklama

Poza Farną i Happysad, także Danzel... Zobacz kto jeszcze zagra na tegorocznych Dniach Bełchatowa

Opublikowano:
Autor:

Poza Farną i Happysad, także Danzel... Zobacz kto jeszcze zagra na tegorocznych Dniach Bełchatowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na przełomie czerwca i lipca bawić się będziemy na Dniach Bełchatowa. Święto miasta wypełni sobotni koncert gwiazd z Ewą Farną na czela i niedzielny rodzinny piknik, na którym pokażą się uzdolnieni bełchatowianie. Nie zabraknie zakończenia roku szkolnego na rockowo. 22 czerwca na scenie pojawi się legendarny Lech Janerka, wrocławski muzyk, autor ,,Loli”, ,,Jezu jak się cieszę”, czy ,,Strzeż się tych miejsc”.

Bełchatowianie, jak co roku będą się bawić na błoniach koło Muzeum Regionalnego. Dni Bełchatowa odbędą się 30 czerwca i 1 lipca, a zmieniony w ubiegłym roku termin nie jest przypadkowy. Jak podkreśla Łukasz Politański, wiceprezydent miasta, to odpowiedź na sugestie mieszkańców. Tydzień wcześniej jest bowiem duża impreza w Buczku, ma którą wybiera się wielu bełchatowian.

Nie tylko nowy termin okazał się dobrym pomysłem. Strzałem w dziesiątkę jest również piknik rodzinny. W ubiegłym roku przyciągnął w niedzielę na błonia kilka tysięcy osób.

– W tym roku także oddamy scenę bełchatowskim wykonawcom i pokażemy to, czym miasto naprawdę może się pochwalić – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Zaprosimy przedszkola, zespoły młodzieżowe i seniorów. Dni miasta to świetna okazja do zaprezentowania ich dokonań.

W sobotę, 30 czerwca, o godz. 16 bełchatowian czeka koncertowy maraton. Tuż po godz. 16 rozpocznie go Kacper Gołda, wokalista znany z ubiegłorocznej edycji muzycznego show TVP ,,The Voice of Poland”, potem zaśpiewa Agata Sobocińska, piosenkarka pop i autorka tekstów. W ubiegłym roku wydała płytę ,,Już na zawsze”, którą promuje piosenka ,,Chwilo trwaj”. Ze swoim zespołem koncertuje od wielu lat.

Na bełchatowskiej scenie zagości też muzyka taneczna za sprawą belgijskiego artysty, twórcy dyskotekowego przeboju ,,Pump it up”. Danzel zaśpiewa około godz. 18. Tuż po nim na scenę wkroczy Mateusz Ziółko, zwycięzca III edycji ,,The Voice od Poland” i konkursu Superdebiuty 2014 na festiwalu w Opolu. Jego piosenka ,,W płomieniach” z wydanego w ubiegłym roku debiutanckiego albumu ,,Na nowo” ma na YouTube prawie 44 mln wyświetleń.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Ewa Farna, artystka od wielu lat obecna na polskiej scenie. Zaśpiewa o godz. 20.30. Po koncertach mieszkańcy bawić się będą na dyskotece pod gwiazdami.

Niedziela to czas rodzinnej zabawy i pikniku. Obejrzeć będzie można grupy wokalne i taneczne, działające przy MCK, wystąpią. Swój program już przygotowują dzieci z bełchatowskich przedszkoli. Będzie także koncert wielopokoleniowy z udziałem m.in. chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Gwiazdą zamykającą tegoroczne dni Bełchatowa będzie grupa Happysad. Obecnego na scenie od 2001 roku zespołu nie trzeba przedstawiać. Ma swoim koncie ponad tysiąc koncertów i siedem wydanych płyt. W Bełchatowie z pewnością usłyszymy przeboje z najnowszego krążka ,,Ciało obce”, z którym Happysad od ubiegłego roku jest w trasie koncertowej.

Dni miasta tydzień wcześniej, bo 22 czerwca, rozpoczną się rockowym graniem na scenie plenerowej MCK PGE Gigantów Mocy. Wystąpią bełchatowscy wykonawcy, a wieczór zakończy Lech Janerka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE