Reklama

Reklama

Powstanie rondo na Staszica

Opublikowano: pt, 21 lip 2017 12:55
Autor:

Powstanie rondo na Staszica - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto przebuduje skrzyżowanie ul. Staszica i 1 Maja. Prace powinny rozpocząć się pod koniec wakacji. Budowa ronda w pobliżu dwóch dużych marektów poprawi komunikację w tej części miasta i z pewnością ucieszy kierowców. Przetrag na wykonanie prac został ogłoszony w połowie lipca.

Reklama

Ruch w tej części miasta – ze względu na dwa supermarkety - jest duży, a kierowcy próbujący skręcić w lewo, w ul. Staszica z ul. 1 Maja, często muszą uzbroić się w cierpliwość. Korki rozładować ma budowa dwupasmowego ronda, powstanie też droga dojazdowa do marketu budowlanego Majster.

- To jedno z bardziej zatłoczonych i niebezpiecznych skrzyżowań – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Myślę, że rondo jest bardzo potrzebne i rozładuje ruch w tej części miasta. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych i chcemy, aby zakończyła się jeszcze w tym roku.

  Kosztorys opiewa na 2,7 mln zł, ale w inwestycję finansowo włączą się powiat bełchatowski i market budowlany Majster. - Przebudowę skrzyżowania planujemy zakończyć w grudniu – mówi Ireneusz Owczarek, prezydent Bełchatowa. - Mamy porozumienie z bełchatowskim starostwem o współfinansowaniu inwestycji, bo dotyczy ona drogi powiatowej. Swój udział w przebudowie mieć też będzie market budowlany.

  Na oferty miasto czeka do 2 sierpnia. Niewykluczone, że prace rozpoczną się jeszcze pod koniec wakacji.

  - Przyspieszamy maksymalnie, bo jest to bardzo ważna inwestycja – mówi wiceprezydent Owczarek.

  W związku z przebudową skrzyżowania pojawią się utrudnienia komunikacyjne. Jest opracowany projekt organizacji ruchu na czas remontu. Jak wyjaśnia wiceprezydent, zostało przygotowane alternatywne rozwiązanie, które zapewni komunikację w tym rejonie podczas robót.

  - Liczymy na to, że kierowcy podejdą ze zrozumieniem do tych utrudnień, po zakończeniu tej inwestycji komunikacja bardzo się poprawi – mówi Ireneusz Owczarek.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (5)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 lat temu | ocena +1 / -1

   pff

   Po kiego grzyba kolejne rondo? Nie lepiej skrzyżowanie bezkolizyjne?

   • 4 lata temu | ocena +1 / -1

    skrzyżowanie

    Tak samo jak na krzyżówce Wojska Polskiego - Wyszyńskiego - Armii Krajowej. Tam zamiast ronda też wystarczy przerobić istniejące światła na bezkolizyjne, a nie budować rondo. Przecież ten pomysł to jawny przekręt, skoro można usprawnić działające rozwiązanie w ciągu kilku godzin i prawie za darmo.

  • 5 lat temu | ocena +0 / -0

   qwertyn

   Proponuje zamiast kolejnego ronda zrobić w końcu sygnalizację świetlną przy Kauflandzie !

  • 5 lat temu | ocena +0 / -0

   rules

   nooo oby nie tak samo jak skrzyżowania równorzędne na dolnośląskim...to może jak będzie już tak blisko z budową starego basenu , to może odbudujcie go od nowa, aby było gdzie tyłek zamoczyć w tym kwadratowym mieście...

  • 5 lat temu | ocena +0 / -0

   racja

   Już zbudowano zapowiadane przez włodarzy miasta rondo u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Armi Krajowej i Wyszyńskiego.