Reklama

Powstanie nowy parking na Dolnośląskim. Zaczną od wycinki drzew

Opublikowano:
Autor:

Powstanie nowy parking na Dolnośląskim. Zaczną od wycinki drzew - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy na osiedlu Dolnośląskim zyskają kolejne miejsca parkingowe. W okolicach bloków 213 i 214 miasto do końca października wybuduje parking na 32 samochody.

Prace w okolicach bloków 213 i 214 rozpoczną się od odwodnienia terenu. Ponieważ teren, na którym powstanie parking, to obecnie zieleniec i w pasie robót znajdują się drzewa, wykonawca przeprowadzi także ich wycinkę. Po zamontowaniu krawężników na budowanym parkingu ułożona zostanie kostka. Dzięki temu mieszkańcy zyskają 32 nowe miejsca do parkowania, w tym 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

– Miejsc parkingowych nigdy za wiele, zależy nam więc by systematycznie powstawały nowe. Nie tylko duże, ale także te mniejsze i zatoki postojowe, na które nie potrzeba pozwolenia na budowę. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wspólnotami mieszkaniowymi, bo to mieszkańcy wiedzą najlepiej, gdzie najbardziej brakuje miejsc postojowych – podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Z nowego parkingu mieszkańcy osiedla Dolnośląskiego będą mogli korzystać w listopadzie. Jego budowa, włącznie z remontem nawierzchni jezdni prowadzących do bloków 213 i 214 kosztować będzie blisko 350 tys. zł. Parking wybuduje piotrkowska spółka „STRADA” .

W ciągu ostatnich czterech lat w mieście przybyło 1000 dodatkowych miejsc postojowych i wciąż powstają nowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE