Reklama

Powstanie droga przez wkop kopalni. Kiedy ruszy ważna inwestycja w gminie Kleszczów?

Opublikowano:
Autor:

Powstanie droga przez wkop kopalni. Kiedy ruszy ważna inwestycja w gminie Kleszczów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Budowa drogi „przez wkop” w gminie Kleszczów rozpocznie się prawdopodobnie w 2021 roku. Obecnie trwają prace projektowe, które jak zapowiada urząd gminy, mają zakończyć się w tym roku. Gminna inwestycja ma skrócić kierowcom dystans pomiędzy Bełchatowem i Kleszczowem aż o 8 kilometrów.

Najbogatsza gmina w Polsce już niebawem wybuduje drogę przez bełchatowską odkrywkę. Już w tym roku zakończą się prace projektowe, a to oznacza, że w 2021 roku powinny rozpocząć się prace przy budowie drogi.Wcześniej gmina musi jeszcze ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na budowę drogi.

- Jeśli chodzi o budowę odcinka drogi Kleszczów - Rogowiec czyli tzw. drogi „przez wkop”, to obecnie trwają prace projektowe. Został ustalony przebieg drogi, trwają jeszcze uzgodnienia z firmami, do których należą sieci, położone w rejonie planowanej inwestycji (głównie PGE GiEK S.A.). W tym roku budżetowym planujemy ukończenie prac projektowych i na to zostały zabezpieczone niezbędne środki - mówi Jerzy Strachocki, rzecznik prasowy urzędu gminy w Kleszczowie.

Planowana trasa będzie wiodła przez zwałowisko wewnętrzne Pola Bełchatów. Wiadomo, że odcinek nowej drogi, który rozpocznie swój bieg od skrzyżowania z obwodnicą Kleszczowa, a zakończy w pobliżu pierwszego zjazdu na teren elektrowni przy ulicy Energetycznej w Rogowcu, będzie miał ponad 5 kilometrów długości.

Przypomnijmy, że na budowę drogi przez wkop mieszkańcy regionu czekają od wielu lat. Gminna trasa skróci bowiem kierowcom dystans pomiędzy Kleszczowem i Bełchatowem o ponad 8 kilometrów. Obecnie kierowcy muszą dojeżdżać do Kleszczowa drogą Rogowiec-Piaski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE