Reklama

Reklama

Powstał nowy oddział w bełchatowskim szpitalu. Już przyjmuje pierwszych pacjentów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powstał nowy oddział w bełchatowskim szpitalu. Już przyjmuje pierwszych pacjentów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie działa już oddział Chemioterapii Jednego Dnia. Nowe rozwiązanie ma być pomocne dla osób chorych na raka, które nie wymagają całodobowego nadzoru medycznego. Nowy oddział bełchatowskiej placówki działa w ramach kontraktu z NFZ.

Reklama

Jak przekonuje dyrekcja bełchatowskiego szpitala, powstanie oddziału Chemioterapii Jednego Dnia to przede wszystkim odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony pacjentów, którzy zachorowali na nowotwór, ale nie wymagają ciągłego pobytu w szpitalu, a ich stan zdrowia jest na tyle dobry, aby po kilku czy kilkunastu godzinach wrócić do domu. Pomóc ma w tym właśnie nowy oddział, na którym wykonanie potrzebnych badań oraz podanie leków osobom chorym na raka odbywać się będzie w ciągu jednego dnia.

- Taka forma terapii pozwala chorym spędzić więcej czasu w domu wśród bliskich, co ma istotne znaczenie w procesie leczenia – argumentuje bełchatowski szpital.

Jak przekonuje placówka, dzięki podjętym działaniom i uruchomieniu nowego oddziału, pacjent z chorobą nowotworową ma dostęp do kompleksowego leczenia, począwszy od momentu jej zdiagnozowania, przez wykonanie zabiegu operacyjnego, na chemioterapii kończąc.

- Tylko holistyczna opieka nad chorym daje szansę na pokonanie choroby. Dotychczas zakwalifikowany pacjent do leczenia w ramach chemioterapii kierowany był do innych ośrodków na terapię onkologiczną, co wydłużało znacznie czas podjęcia koniecznego leczenia – informuje placówka.

Dyrekcja szpitala zapewnia, że każda osoba wymagająca leczenia chemioterapią w systemie jednodniowym, może je otrzymać w bełchatowskim szpitalu, bez konieczności wyjazdu do sąsiednich miast.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług oddziału, mogą skontaktować się telefonicznie z koordynatorem onkologii pod nr tel. 44 63 58 235, 664 487 238.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy