Reklama

Reklama

Powstaje ogromny gmach w centrum miasta. Wielki dźwig na placu budowy [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powstaje ogromny gmach w centrum miasta. Wielki dźwig na placu budowy [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
13
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Na ulicy Pabianickiej powstaje nowa siedziba Sądu Rejonowego w Bełchatowie. Na placu budowy trwają prace ziemne, widać już fundamenty pod przyszły gmach sądu.

Reklama

Nabierają tempa prace przy budowie nowego budynku w centrum Bełchatowa. Przy ulicy Pabianickiej powstaje siedziba Sądu Rejonowego w Bełchatowie. Przypomnijmy, że umowę na budowę nowego gmachu podpisano w październiku ubiegłego roku. Kilka lat wcześniej w 2017 roku magistrat przekazał Sądowi Apelacyjnemu w Łodzi działki przy ulicy Pabianickiej. W zamian miasto, po zakończeniu budowy nowego gmachu, przejmie obecny budynek sądu przy ulicy Okrzei, który zostanie przystosowany do funkcji bloku mieszkalnego.

Tymczasem na placu budowy przy ulicy Pabianickiej można dostrzec już pierwsze efekty prac. Nad ulicą góruje olbrzymi dźwig, a na ogrodzonym terenie uwijają się robotnicy. Obecnie trwają prace ziemne, widać też jak zbrojone są fundamenty i dolne konstrukcje gmachu sądu.

Wykonawca inwestycji na jej zakończenie ma w sumie 30 miesięcy. Oznacza to, że nowy gmach sądu w Bełchatowie powinniśmy podziwiać w pełnej krasie w pierwszej połowie 2025 roku.

Zgodnie z projektem budynek będzie miał cztery kondygnacje. Jedna z nich częściowo będzie znajdować się pod ziemią. Główne wejście do budynku ulokowane będzie od strony ul. Pabianickiej, w pobliżu ma również powstać parking. Przy wejściu znajdą się m.in. portiernia, biuro obsługi interesantów, ogólne biura podawcze, szatnia oraz bufet. Sale rozpraw mieścić się będą na dwóch pierwszych piętrach. W olbrzymim gmachu zaplanowano również dodatkowe pomieszczenia archiwum.

Budowa nowego gmachu sądu będzie kosztować ponad 55 mln zł.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy