Reklama

Reklama

Powstaje nowy szlak rowerowy. Będzie bezpiecznej w wyjątkowo ruchliwym miejscu naszego powiatu

Opublikowano: śr, 4 lip 2018 11:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyły prace przy budowie ponad kilometrowego odcinka ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Grobla – Wierzchy Kluckie. Firma wyłoniona w drodze przetargu za prace otrzyma blisko 400 tysięcy złotych i ma je wykonać do 21 września tego roku.

Reklama

- Na odcinku drogi powiatowej Kluki – Parzno odbywa się duży ruch samochodowy, również wielu rowerzystów jeździ tamtędy w kierunku naszej ścieżki rowerowej – Domiechowice – Parzno, dlatego podjęliśmy decyzję o sukcesywnym remoncie nawierzchni drogi i budowie ścieżki dla rowerzystów i pieszych – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.

Od dwóch lat powiat przebudowuje z własnych środków drogę od Grobli w stronę Parzna. Do tej pory udało się wyrównać pobocza i położyć nową nakładkę asfaltową na odcinku drogi, od Grobli do Imielni na odcinku 900 metrów. Koszt prac wyniósł 240 tysięcy złotych i w całości został sfinansowany z budżetu powiatu. Ponadto zmodernizowano ponad kilometrowy odcinek drogi od Imieli w stronę Parzna (za kwotę 472.500 złotych).

- Dzięki budowie ciągu pieszo – rowerowego rowerzyści bezpiecznie pokonają ten fragment drogi powiatowej, po czym będą mogli dalej przez Wierzchy Kluckie i Wierzchy Parzeńskie, drogami gminnymi, dojechać do naszej ścieżki rowerowej Domiechowice – Parzno.– mówi Tomasz Jachymek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. - Prace przy budowie ścieżki wystartowały, wykonawca profiluje obecnie pobocze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +3 / -3

  jadę bo chcę

  Przy takim "dużym" natężeniu ruchu wystarczy poprawić nawierzchnie drogi od Wierzchów do Grobli

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  emeryt

  Droga powiatowa to jak rządzi powiat to i powiat finansuje ,logiczne.

 • 3 lata temu | ocena +3 / -3

  Arek

  Pewnie z masakrycznie kostki...400k utopione w błocie.

 • 3 lata temu | ocena +6 / -6

  zniecierpliwiony mieszkaniec

  A kiedy powiat wybuduje chodniki wzdłuż dróg powiatowych na terenie gminy Kluki? Kostka brukowa i krawężniki leżą już tyle czasu - zakupione z pieniędzy gminy Kluki. Kolejny ruch po stronie powiatu. Trzymamy kciuki i kibicujemy, może się uda. Bo przecież chodzi o rzecz najważniejszą zdrowie i życie mieszkańców tych okolic.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -1

   Mieszkaniec

   Niech se wójt podwórko wyłoży kostką. Zalega tam 3 lata chyba i tylko przeszkadza. Zabieraj ją stąd.

   • 3 lata temu | ocena +1 / -1

    Mieszkaniec

    pewnie, niech se wybrukuje porodówko, po co poprawiać bezpieczeństwo na drogach skoro można sobie prywatne podwórko wybrukować ... od logika ...