Reklama

Powołali do życia Fundację Akademii GKS Bełchatów. Kto został prezesem?

Opublikowano:
Autor:

Powołali do życia Fundację Akademii GKS Bełchatów. Kto został prezesem?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Oficjalnie powstała Fundacja Akademii GKS Bełchatów. Klub mówi o „nowej koncepcji modelu finansowania”, a także o wsparciu finansowym PGE i miasta. Czy takie rozwiązanie okaże się skutecznym lekarstwem na problemy finansowe drużyny z ulicy Sportowej? Prezesem fundacji został wieloletni rzecznik klubu – Michał Antczak. Teraz kolej na ruch PGE. Prezes spółki ponad miesiąc temu zapowiedział, że jak tylko powstanie fundacja, to koncern przekaże 2 mln zł na wsparcie klubu.

Po raz pierwszy o Fundacji Akademii GKS Bełchatów usłyszeliśmy w czerwcu tego roku podczas wizyty w Bełchatowie prezesa PGE Wojciecha Dąbrowskiego. Zapewniał wówczas, że jak tylko zostanie ona powołana, to koncern przekaże na wsparcie dla bełchatowskiego klubu 2 mln zł.

- Chcemy wspierać dzieci i młodzież, które trenują w tym klubie. Ma on tutaj wiernych kibiców i ogromne tradycje. Z dużą odpowiedzialnością podchodzimy do kwestii społecznych i ta decyzja o wsparciu społeczności lokalnej, tak, aby mógł funkcjonować GKS Bełchatów, jest właśnie tego dowodem - powiedział Wojciech Dąbrowski.

Nieco ponad miesiąc później powołanie fundacji stało się faktem.

- Fundacja, która powstała z uwagi na nową koncepcję modelu finansowania GKS „Bełchatów” S.A., została zarejestrowana dzięki zaangażowaniu Miasta Bełchatowa i PGE Polskiej Grupy Energetycznej, którzy wniosą środki finansowe na funkcjonowanie Akademii. To pozwoli odciążyć GKS „Bełchatów” S.A., który boryka się z problemami natury finansowej i powinno być pierwszym poważnym krokiem w kierunku stabilizacji na progu nowego sezonu rozgrywkowego – informuje bełchatowski klub.

GKS Bełchatów jako fundator wyznaczył pierwszy zarząd fundacji. Prezesem został Michał Antczak, który w klubie przy ul. Sportowej pełni funkcję rzecznika prasowego od 2005 roku, a w 2016 roku po spadku do II ligi pełnił funkcję „technicznego” prezesa klubu. Wiceprezesem został wieloletni piłkarz GKS – Patryk Rachwał, który będzie odpowiedzialny za kwestie szkoleniowe. Radę Fundacji społecznie tworzyć będą: Wiktor Rydz, Jacek Berensztajn i Robert Osóbka.


- Postawiliśmy na ludzi, którzy są blisko klubu i nie są powiązani ze sceną polityczną, które poza poświęceniem dla sprawy dodadzą wiedzę oraz doświadczenie – mówi Wiktor Rydz, prezes GKS Bełchatów. - Z czasem skład Rady może być oczywiście powiększony o osoby, które będą w stanie pomóc Fundacji i klubowi. Na ten moment w historii klubu utrzymanie tak rozbudowanej akademii piłkarskiej to bardzo duży wydatek. Model funkcjonowania klubu będzie już inaczej wyglądać i wierzymy, że wspólnie będziemy wychodzić na prostą, ponieważ część środków będzie można przeznaczać na działalność sportowej spółki. Jeśli zaufała nam Polska Grupa Energetyczna, to wierzę, że pojawią się też nowi sponsorzy.

Fundacja przejmie całość szkolenia dzieci i młodzieży z GKS. Celami statutowymi Fundacji będą m.in. upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej, polegające na wspieraniu, promocji i pomocy w rozwoju kariery sportowej młodych sportowców, opracowywanie programów na rzecz zwiększenia udziału dzieci i młodzieży w sporcie, prowadzenie działalności edukacyjnej, oświatowej, pedagogicznej i wychowawczej czy np. prowadzenie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, w tym szkół mistrzostwa sportowego, wspieranie trenerów objętych działalnością statutową Fundacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE