Reklama

Reklama

Mieszkańcy zdecydują, jak wydać 8 mln złotych. Są już pewne pomysły...

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy zdecydują, jak wydać 8 mln złotych. Są już pewne pomysły... - Zdjęcie główne

8 mln złotych - tyle wynosi tegoroczna pula środków w budżecie obywatelskim województwa łódzkiego. Na liście znajdują się też projekty z powiatu bełchatowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Marszałkowski w Łodzi opublikował listę projektów do wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego, które przeszły proces oceny formalnej. Znalazły się na niej trzy zadania z terenu powiatu bełchatowskiego.

Reklama

To już szósta edycja Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na Plus”, realizowanego przez samorząd województwa. Do rozdysponowania jest 8 mln zł, a o tym, na co zostaną wydane te pieniądze, zadecydują w głosowaniu mieszkańcy. Połowa tej kwoty będzie przeznaczona na projekty inwestycyjne (tzw. pula wojewódzka), a pozostała część, zawarta w 24 pulach powiatowych, na projekty „miękkie”.

Urząd Marszałkowski w Łodzi opublikował już listę zadań, które przeszły przez etap weryfikacji formalnej. Teraz urzędnicy dokonają ich merytorycznej oceny. Głosowanie planowane jest pomiędzy 22 sierpnia a 9 września i będą w nim mogły wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Projekty zostaną zrealizowane w 2023 roku. 

Jakie inwestycje mogą powstać w powiecie bełchatowskim?

W puli wojewódzkiej znajduje się obecnie 30 zadań inwestycyjnych. Na liście pojawiły się też trzy projekty z terenu powiatu bełchatowskiego. Pierwszy to „Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 476 w Dobrzelowie”, który ma kosztować 0,5 mln zł. Drugim jest z kolei „Budowa interaktywnego przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Szczercowie” za kwotę 110 tys. zł. 

Ostatni projekt to natomiast „Zakup sprzętu ratownictwa wodnego zwiększającego bezpieczeństwo osób przebywających na terenie parków krajobrazowych województwa łódzkiego”, który ma też być realizowany na terenie innych powiatów, m.in. piotrkowskiego, opoczyńskiego czy tomaszowskiego. 

Dodatkowo w puli projektów „miękkich” dla powiatu bełchatowskiego znalazło się 10 zadań. Znajdziemy tam m.in. organizację zlotu harcerzy i zuchów w Szczercowie czy budowę pracowni ceramicznej w filli Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów w Zawadach. 

W głosowaniu nad projektami z głównej puli będą mogli wziąć udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy województwa łódzkiego. Zrealizowane zostaną te zadania, które otrzymają najwięcej głosów, aż do wyczerpania kwoty 4 mln złotych. Podobnie sprawa ma się także z pulą z zadaniami miękkimi, jednak tu głosować będą mogli wyłącznie mieszkańcy danego powiatu. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy